Drukuj
21 XI 2019 r. - Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu

Powiat Myślenicki popiera działania zawiązane z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu! Pomyśl o swoim zdrowiu i przyłącz się do akcji! Papierosom powiedz NIE!

Wiemy, że zaprzestanie palenia bardzo często wiąże się z problemem uzależnienia, co wymaga podjęcia specjalistycznego leczenia. Po pomoc można zgłosić się do lekarza rodzinnego lub poradni specjalistycznych. Warto również skorzystać z nieodpłatnej pomocy, którą oferuje Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym działająca pod numerami: 801 108 108 i (22) 211 80 15 (od poniedziałku do piątku, w godz. 11.00-19.00). Zachęcamy również do odwiedzenia strony www.jakrzucicpalenie.pl .

Pomysłodawcą akcji jest amerykański dziennikarz Lynn Smith, który w roku 1974 zachęcił czytelników swojej gazety do podjęcia próby wstrzymania się od papierosa przez 24 godziny. W efekcie 150.000 czytelników powstrzymało się od palenia przez 24 godziny. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało akcję za udaną i uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia. W Polsce ten Dzień obchodzony jest od 1991 r. Celem corocznych akcji jest motywowanie palaczy do zerwania z nałogiem oraz promocja zdrowego stylu życia – wolnego od dymu tytoniowego.

Plakaty pochodzą z: www.niespalajsie.wum.edu.pl/node/63

Opr. OZ