Niesienie pomocy innym ludziom jest sensem istnienia takich organizacji, jak popularna Betania - Parafialny Zespół Caritas w Myślenicach, która działa na rzecz ubogich, samotnych i chorych już 25 lat. To właśnie z okazji tego Jubileuszu Starosta Myślenicki przekazał na dalsze działanie i rozwój Betanii 10.000 zł.

 

-Jako samorządowcy wiemy, jak wiele osób potrzebuje pomocy. Wspieramy rodziny poprzez PCPR czy osoby samotne mieszkające w naszych DPS. Jednak skala potrzeb jest o wiele większa. Dlatego cieszę się, że w Myślenicach działa Betania. - mówił Starosta Józef Tomal.

Ale działalność Betanii to nie tylko pomóc osobom potrzebującym. To również wychowanie i praca z wolontariuszami. Przez parafialny zespół Caritas przewijają się ludzie w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami. To właśnie dlatego ta inicjatywa jest tak cenna - to pomoc przez różnorodność.

Jako Powiat wspieramy i będziemy nadal wspierać organizacje pozarządowe. Cieszę się, że mieszkańcy czują potrzebę wspólnego działania, zwłaszcza w czasach, gdy jest tyle wzajemnej niechęci. Jesteśmy dobrym przykładem - mówi Rafał Kudas z Zarządu Powiatu.

Oprac.WPSiFE