JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Data pl v0.2 - by KESS Dzisiaj jest sobota, 02 lipca 2016 r. 184 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Zawiadomienie o posiedzeniu Komisji Drukuj Email
01.07.2016.

Biuro Rady i Zarządu Powiatu zawiadamia, że zgodnie z decyzją przewodniczącego komisji w dniu 04 lipca 2016 r. /poniedziałek/ o godz. 14.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Myślenicach przy ul. M. Reja 13 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej.

Czytaj całość
 
XXIV SESJA RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO Drukuj Email
01.07.2016.

PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO INFORMUJE, ŻE W DNIU 07 LIPCA 2016 ROKU /CZWARTEK/ O GODZ. 14.00 W BUDYNKU STAROSTWA POWIATOWEGO W MYŚLENICACH PRZY ULICY MIKOŁAJA REJA 13 ODBĘDZIE SIĘ XXIV SESJA RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO

Czytaj całość
 
Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Drukuj Email
01.07.2016.

Przygotowania Powiatu do ŚDM Kraków 2016. Bezpieczne wakacje 2016 - posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 28 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Myślenicach odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Starosta Józef Tomal. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele powiatowych służb mundurowych - policji i straży pożarnej, myślenickiego Szpitala, Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach, powiatowego inspektoratu sanitarnego i nadzoru budowlanego. Uczestnikami posiedzenia byli również: ks. Łukasz Michalczewski - Koordynator Rejonowy ŚDM Kraków 2016 oraz koordynatorzy ŚDM z poszczególnych gmin.

Czytaj całość
 
Badania profilaktyczne - kluczem do zdrowia Drukuj Email
29.06.2016.
Głównymi przyczynami zgonów w Polsce są choroby układu krążenia, stanowią one aż około 50% przyczyn wszystkich zgonów. Cukrzyca z kolei, staje się chorobą społeczną, której skutki prowadzą do znacznego inwalidztwa oraz przedwczesnych zgonów w skutek jej powikłań. Na cukrzycę choruje ponad 2 mln osób, z czego połowa z nich jest tego nieświadoma. Dlatego też Starostwo Powiatowe w Myślenicach zachęca do skorzystania z bezpłatnych badań w ramach profilaktyki chorób układu krążenia i cukrzycy. Program jest kontynuacją wieloletniego programu Powiatu Myślenickiego pn. „Wczesna prewencja i profilaktyka choroby niedokrwiennej serca i udaru mózgu" realizowanego wraz z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II. W bieżącym roku jest on współfinansowany z Budżetu Powiatu Myślenickiego i Budżetu Gminy Sułkowice, Dobczyce, Tokarnia i Wiśniowa. Warto zaznaczyć, że posiada on pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. W ubiegłym roku w programie uczestniczyło 40 mieszkańców Gminy Sułkowice i 35 mieszkańców Gminy Tokarnia. Ze względu na istotę i zakres tego problemu zdrowotnego, jak i również posiadanie niedostępnej w Myślenicach aparatury do badania stanu tętnic wieńcowych, program realizowany jest w Krakowie i cieszy się dużym zainteresowaniem.
Czytaj całość
 
Zaszczep swoje dziecko przeciwko sepsie! Drukuj Email
28.06.2016.

Ważnym wieloletnim programem Powiatu Myślenickiego, kontynuowanym nieprzerwanie od 2008 r. jest Program szczepień ochronnych przeciwko meningokokom typu C, wywołującym sepsę. Dla dzieci jest to szczególnie niebezpieczna choroba, ponieważ może doprowadzić do ciężkich powikłań a nawet śmierci. Warto zaznaczyć, że szczepienia przeciw meningokokom typu C nie są objęte refundacją, ale od 2005 r. wpisano je jako zalecane w Programie Szczepień Ochronnych. Przed rokiem 2008 miały miejsce groźne zakażenia bakterią menigokokową na terenie Powiatu, w tym niestety również zakończone śmiercią. Od czasu rozpoczęcia szczepień, nie zdarzył się taki przypadek. Program posiada pozytywną ocenę Agencji Oceny Technologii Medycznej i Taryfikacji, która uznała, że dotyczy on istotnego problemu zdrowotnego, jakim jest inwazyjna choroba meningokokowa.

Czytaj całość
 
Rada udzieliła Zarządowi Powiatu absolutorium za rok 2015 Drukuj Email
28.06.2016.
W dniu 23 czerwca 2016 r. pod przewodnictwem Tadeusza Żaby odbyła się XXIII sesja Rady Powiatu Myślenickiego.

Najważniejszym punktem sesji było udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu za rok poprzedni. Skarbnik Powiatu Maria Niżnik przedstawiła sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu w Myślenicach za rok 2015 wraz z pozytywną opinią RIO do tego sprawozdania. Skarbnik Powiatu Maria Niżnik poinformowała Radę, że dochody budżetu Powiatu na dzień 31.12.2015 r. zostały wykonane w kwocie 95 795 277,03 zł, wydatki zostały wykonane w kwocie 94 664 375,69 zł. Na dzień 31.12.2015 zrealizowano rozchody w wysokości 3 698 681, 76 zł, przychody wyniosły 7 479 407,83 zł. W budżecie powiatu wystąpiła nadwyżka w wysokości 1 130 901, 34 zł.

Czytaj całość
 
Nagrody Starosty w dziedzinie kultury i sztuki oraz sportu wręczone Drukuj Email
28.06.2016.

Doceniając zasługi osób, zespołów i różnego rodzaju podmiotów w dziedzinie kultury oraz sportu, Zarząd Powiatu Myślenickiego co roku przyznaje nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki oraz sportu.

Nagrody w dziedzinie kultury otrzymali wybitni twórcy, artyści, zespoły, organizatorzy i promotorzy działalności kulturalnej, popularyzatorzy kultury oraz podmioty, prowadzące działalność kulturalną. Nagrody w dziedzinie sportu za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym otrzymali zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi. Przyznano łączną kwotę nagrodzonym w wysokości 48 tys. zł. Starosta Myślenicki Józef Tomal wraz z członkami zarządu oraz radnymi powiatowymi, pogratulował nagrodzonym i życzył dalszych sukcesów.

Czytaj całość
 
Oddaj głos na projekt w BudżecieObywatelskim Województwa Małopolskiego Drukuj Email
27.06.2016.

Rozpoczęło się głosowanie mieszkańców Małopolski na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Małopolanie, którzy ukończyli 16 rok życia mogą – do dnia 6 lipca – wybrać spośród 152 zadań najlepsze ich zdaniem pomysły. Zwycięskie projekty zrealizuje Województwo Małopolskie.

Małopolski Budżet Obywatelski to przedsięwzięcie pionierskie, jeszcze żaden samorząd nie realizował budżetu obywatelskiego na tak szeroką skalę. Standardy partycypacji społecznej wymagają, aby w proces głosowania zaangażowana była jak najliczniejsza grupa mieszkańców regionu.

Czytaj całość
 
Zaproszenie do projektu Małopolskie NGO  rozwój i współpraca Drukuj Email
21.06.2016.

Federacja Małopolska Pozarządowa rozpoczyna realizację projektu „Małopolskie NGO - rozwój i współpraca", który ma na celu poprawę jakości i skuteczności działań małopolskich organizacji pozarządowych na rzecz społeczności lokalnych.

Projekt realizowany jest na terenie Województwa Małopolskiego i współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Integracji Społecznej 2014-2020 (FIO) w okresie lipiec-grudzień 2016.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 1467
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
POWIAT MYŚLENICKI NA 2. MIEJSCU W POLSCE !
Powiat Myślenicki wyróżniony Certyfikatem Europejskiego Rejestru Renomowanych
Województwo Małopolskie
Portal Edukacyjny
Załatw sprawę w urzędzie
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej
Działania Samorządu Powiatowego - biuletyn
Domy Pomocy Społecznej
Powiatowy Konkurs Papieski pt.
Wypełnij ankietę
ISO dla Obszarów Metropolitalnych
Wspieramy niepełnosprawnych
Prometeusz - Nadzieja - Pomoc - Zmiana
Związek Powiatów Polskich

Projekt Norweski

Szkoła Młodych Ratowników
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce
Modernizacja bazy dydaktycznej
Już dzisiaj - urzędy jutra w Małopolsce
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Przebudowa i modernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej
Poprawa płynności ruchu w centrum Myślenic poprzez przebudowę skrzyżowań dróg powiatowych K 1935 i K 1967 na rondo
Imprezy kulturalne i sportowe
Tytuł Honorowy
Inwestycje drogowe dofinansowane zewnętrznie
Kwalifikacja Wojskowa
Zagrożenia kryzysowe
Obowiązki korzystających ze środowiska
Budujemy Sportową Polskę
PGNiG
Małopolska Chmura Edukacyjna

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 2
Artykułów: 3975
Adresów: 22

Gościmy

Free Joomla Templates