JOLANTA CZERNECKA – Absolwentka PLSP i ASP w Krakowie, dyplom na wydziale malarstwa (1990), stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki (1990), nagroda na konfrontacjach Młodego Środowiska Artystycznego (1991), stypendium im. Jana Pawła II, Rzym (2001), wystawy indywidualne w Myślenicach, Oświęcimiu, Krakowie, Warszawie, Hamburgu, udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Malarstwo, rysunek, fotografia.
”Malarstwo to poszukiwanie utraconego koloru, próba odrzucenia dystansu do świata, przenikanie się materii i ducha, uniwersum i indywidualności. Współczesny człowiek odurza się prostą zmysłowością, odrzuca sacrum...” M.G. Gdowik z katalogu do wystawy w Hamburgu (1996).
”Biblia nadal stanowi niewyczerpane źródło natchnienia dla artystów. Jednak ta interpretacja biblijnych tematów jest na wskroś oryginalna i pozbawiona zapożyczeń. Sprawia, że wizje malarki jawią się nam, widzom jako ukryte, drzemiące w nas archetypy” Z. Pindor z recenzji wystawy indywidualnej w Warszawie (2003).

KONTAKT: ul. Matejki 8, 32-400 Myślenice, kom. (+48 12) 607 237 278

e-mail: czerneckajolanta@poczta.onet.pl