JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest czwartek, 21 czerwca 2018 r. 172 dzień roku
Zmiany w paszportach Drukuj Email

28 sierpnia 2006 roku weszła w życie nowa ustawa o dokumentach paszportowych z 13 lipca 2006 r. (Dz. U. Nr 143 z 2006r., poz. 1027).

W związku z tym uprzejmie informujemy, że od dnia 2 stycznia 2007roku
Punkt Paszportowy przy Starostwie Powiatowym w Myślenicach
uległ likwidacji.
Wnioski o wydanie paszportu przyjmuje:
Małopolski Urząd Wojewódzki
Wydział Spraw Obywatelskich i Migracji w Krakowie
Biuro Paszportowe, Kraków ul. Sebastiana 9-11
Informacja podana przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie na stronie
www.wrotamalopolski.pl
Szanowni Państwo!

Wprowadzenie paszportów biometrycznych spowodowało konieczność wprowadzenia nowego modelu obsługi obywatela. Paszport biometryczny odebrać będzie można tylko w punktach paszportowych, wyposażonych w czytnik mikroprocesora. W związku z tym od dnia 28 sierpnia 2006 r. zmianie uległa lokalizacja i zakres działania punktów paszportowych w woj. małopolskim.

Paszporty biometryczne weszły w życie 28 sierpnia 2006 roku.

Istotną zmianą jest wprowadzenie do paszportów zabezpieczeń elektronicznych w postaci chipu z zakodowana informacją o posiadaczu paszportu. Wprowadzenie nowego wzoru paszportu, poza spełnieniem zobowiązań wynikających z członkostwa w UE, służyć ma przede wszystkim zminimalizowaniu strat materialnych, jakie niesie ze sobą przestępczość związana z kradzieżą tożsamości i fałszerstwami dokumentów. Dokument ten podnosi także prestiż Polski na arenie międzynarodowej, ponieważ jest jednym z najnowocześniejszych w świecie. Wydawanie paszportów z elementami biometrii wymaga zarówno zmian systemowych jak i organizacyjnych. Wszystkie punkty przyjmujące wnioski i punkty wydające spersonalizowane dokumenty muszą zostać wyposażone w nowy sprzęt informatyczny z odpowiednim oprogramowaniem.

Ze względu na ograniczone fundusze, jakie przeznaczone są na wprowadzenie biometrii, ponoszenie przez Skarb Państwa kosztów na oprzyrządowanie punktów wydawania paszportów, które wydawały rocznie najwyżej kilkaset dokumentów, jest niemożliwe.
W związku z tym wszyscy wojewodowie musieli wybrać optymalne rozmieszczenie punktów paszportowych tak, aby zapewnić wszystkim obywatelom możliwość uzyskania paszportu w ustawowym terminie. Jednocześnie należało zapewnić bezpieczeństwo systemu, a wszyscy przy nim zatrudnieni muszą spełniać wymogi ustawy o ochronie danych osobowych, czyli posiadać odpowiednie certyfikaty dopuszczenia do informacji niejawnych.Więcej informacji można znaleźć na stronach:
www.wrotamalopolski.pl i www.mswia.gov.pl


oprac. HKM
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Free Joomla Templates