JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest sobota, 16 lutego 2019 r. 47 dzień roku
Aktualności arrow Pomoc społeczna arrow Wspieramy Niepełnosprawnych arrow Dofinansowujemy turnusy rehabilitacyjne
Dofinansowujemy turnusy rehabilitacyjne Drukuj Email
23.12.2009.

Za pośrednictwem PCPR w Myślenicach osoby niepełnosprawne mogą otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON

Uczestnictwa osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych. O dofinansowanie może starać się każda osoba niepełnosprawna posiadająca aktualne orzeczenie o grupie inwalidzkiej, stopniu niepełnosprawności lub w przypadku dzieci do 16 roku życia - aktualne orzeczenie o zaliczeniu do osób niepełnosprawnych.

Dofinansowanie może otrzymać również opiekun osoby niepełnosprawnej, jeżeli wynika to z wyraźnego i uzasadnionego zalecenia lekarskiego. Turnus rehabilitacyjny musi trwać minimum 14 dni i odbywać się wyłącznie w ośrodku, który posiada aktualny i ważny wpis do rejestru wojewody. Wysokość dofinansowania uzależniona jest od stopnia niepełnosprawności / grupy inwalidzkiej natomiast dla dziecka do 16 roku życia z orzeczonym zaliczeniem do osób niepełnosprawnych - wysokość dofinansowania jest równa z dofinansowaniem przyznawanym osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Dochód na jedną osobę w rodzinie obliczany jest za poprzedni rok podatkowy i nie powinien przekroczyć 50% przeciętnego wynagrodzenia dla wnioskodawcy mieszkającego z rodziną i 65% przeciętnego wynagrodzenia dla osoby zamieszkującej samotnie. W przypadku przekroczenia w/w dochodów, dofinansowanie zostaje pomniejszone o wynikłą różnicę. Dofinansowanie do pobytu na turnusie może być przyznane raz na dwa lata.

 

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE
W MYŚLENICACH

32-400 Myślenice ul.Kazimierza Wielkiego 5,
Tel/fax 12 2749810,
e-mail Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Free Joomla Templates