JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest piątek, 23 lutego 2018 r. 54 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Nagrody Starosty Myślenickiego dla nauczycieli Drukuj Email
16.10.2017.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uhonorowano nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych i placówek prowadzonych przez Powiat Myślenicki. Podczas uroczystego spotkania w starostwie w dniu 13 października br. trzynaścioro nauczycieli otrzymało Nagrodę Starosty Myślenickiego za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej oraz za zaangażowanie w rozwój edukacji w naszym powiecie.

Nagrody dla wyróżniających się pedagogów wręczyli: starosta myślenicki Józef Tomal, wicestarosta Tomasz Suś, w obecności Anny Róg Prezesa Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Myślenicach oraz Jana Wójcika kierownika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w myślenickim Starostwie. Uroczystość była okazją do złożenia podziękowań wyróżnionym nauczycielom za pracę dydaktyczną, trud wkładany w wychowanie młodzieży i zaangażowanie w podnoszenie jakości powiatowej oświaty.

Czytaj całość
 
Prymus 2017 w rękach laureatów Drukuj Email
16.10.2017.

Starosta Józef Tomal wraz z Wicestarostą Tomaszem Susiem wyróżnili najlepszych uczniów ze szkół Powiatu Myślenickiego. W nagrodę otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Rekordzistą jest Antoni Buczek z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Myślenicach, który Prymusa otrzymał po raz trzeci z rzędu!

Uhonorowanie najlepszych uczniów powiatu stało się tradycją, która będzie kontynuowana w kolejnych latach. Oczywiście młodzież uczy się przede wszystkim dla siebie, dla własnego rozwoju, ale przez późniejszą pracę przyczynia się również do rozwoju regionu i Polski, warto by do tego zadania była przygotowana jak najlepiej – mówi Starosta Tomal.

Czytaj całość
 
Modernizacja ulicy Słonecznej Drukuj Email
13.10.2017.

Ulica Słoneczna w Myślenicach na odcinku pomiędzy rondem na ul. Kazimierza Wielkiego, a przełączką obu jezdni ul. Słowackiego od kilku lat przejęła rolę centrum handlowego Myślenic. Tam usytuowany jest dworzec autobusów i busów, który zapewnia mieszkańcom komunikację z Krakowem oraz ościennymi miejscowościami powiatu, a uczniom dojazd do i ze szkoły. Przy ulicy Słonecznej znajduje się również nowe centrum usługowo-handlowe Myślenic, stolicy ponad 125 tys. Powiatu.

To jedna z najczęściej wykorzystywanych ulic miasta i powiatu, jeżdżą po niej mieszkańcy, klienci okolicznych sklepów oraz przedsiębiorcy, w tym samochody ciężarowe i tiry dostarczające towar do dwóch galerii - mówi o ulicy Słonecznej Starosta Józef Tomal . Ten remont był konieczny i mieszkańcy od dawna na niego czekali, a specyfiką remontów drogowych nie tylko w Powiecie Myślenickim, ale na całym świecie jest to, że przynoszą one chwilowe, przejściowe utrudnienia w ruchu i funkcjonowaniu okolicznych sklepów i instytucji.

Czytaj całość
 
Komunikat Drukuj Email
12.10.2017.

Komunikat w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu ,,Programu współpracy Powiatu Myślenickiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018”.

Zarząd Powiatu Myślenickiego informuje, że w dniach 13 października – 19 października 2017 r. przeprowadzone zostaną konsultacje projektu ,,Programu współpracy Powiatu Myślenickiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018”. Celem konsultacji będzie poznanie uwag i opinii do projektu Programu w dziedzinach dotyczących działalności statutowej Państwa organizacji oraz wypracowanie wspólnego stanowiska co do dalszej współpracy w roku 2018.

Czytaj całość
 
Zawiadomienie o posiedzeniu Komisji Drukuj Email
11.10.2017.

Biuro Rady i Zarządu Powiatu zawiadamia, że zgodnie z decyzją Przewodniczącego Komisji w dniu 24 października 2017 roku /wtorek/ o godz. 13.30 w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Mikołaja Reja 13 (sala obrad) odbędzie się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Środowiska.

Czytaj całość
 
XIX edycja Nagrody im. profesora Aleksandra Gieysztora Drukuj Email
06.10.2017.

Nagroda im. prof. A. Gieysztora przyznawana jest przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy od roku 1999. Patron tego wyróżnienia był prezesem Polskiej Akademii Nauk, członkiem Rady Fundacji Kronenberga, wybitnym polskim humanistą o międzynarodowej sławie.

Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia, mające na celu ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego w następujących dziedzinach: działalność muzealna, konserwatorska, archiwalna i biblioteczna; utrwalanie i ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą; przedsięwzięcia samorządowe służące ochronie dziedzictwa kulturowego; indywidualne i zbiorowe inicjatywy mające na celu gromadzenie oraz ochronę śladów i pamiątek dziedzictwa kulturowego; upowszechnianie wiedzy o potrzebie i metodach ochrony dziedzictwa kulturowego w Polsce.

Czytaj całość
 
Zatwierdzenie wyników konkursu ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej Drukuj Email
05.10.2017.
Wyniki konkursu ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej pn: " Program profilaktyki Chorób Układu Krążenia i Cukrzycy" dostępne są już w BIP Starostwa Powiatowego w Myślenicach
 
Płatne staże z możliwością zatrudnienia Drukuj Email
03.10.2017.
Jeśli nie skończyłeś 30. roku życia i jesteś osobą niepracującą tj. bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem kolejny nabór do projektu „Praca dla Młodych”, stanowiącego wsparcie dla osób młodych, pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.
Czytaj całość
 
Włodarze gmin na spotkaniu u Starosty Drukuj Email
03.10.2017.

28 września br. w Starostwie Powiatowym w Myślenicach odbyło się spotkanie starosty Józefa Tomala z burmistrzami i wójtami gmin z terenu powiatu myślenickiego. W spotkaniu uczestniczył wicestarosta myślenicki Tomasz Suś.

W pierwszej części spotkania Jerzy Grabowski dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Myślenicach przedstawił informacje dotyczące inwestycji drogowych, w tym budowy i przebudowy chodników na drogach powiatu myślenickiego, planowanych do realizacji w roku 2018 w ramach Programu ,,Inicjatywy Samorządowe”. Omówił zasady współfinansowania inwestycji drogowych przez Powiat i Gminy oraz zakres zadań drogowych przewidzianych do realizacji w przyszłym roku. Poinformował również o zakończonych ostatnio oraz rozpoczętych i prowadzonych do końca br. inwestycjach Powiatu Myślenickiego w infrastrukturze drogowej.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 1858
MAŁE GRANTY 2018
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Powiat Myślenicki czwarty w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów w 2017 roku!
Województwo Małopolskie
Portal Edukacyjny
Załatw sprawę w urzędzie
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej
Działania Samorządu Powiatowego - biuletyn
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży E-Elektryczno-Elektronicznej przy Zespole Szkół w Dobczycach
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży mechanicznej i górniczo-hutniczej (M) przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach
E - usługi w informacji przestrzennej w Powiecie Myślenickim
Domy Pomocy Społecznej
Wypełnij ankietę
ISO dla Obszarów Metropolitalnych
Wspieramy niepełnosprawnych
Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa
Związek Powiatów Polskich

Projekt Norweski

Szkoła Młodych Ratowników
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce
Modernizacja bazy dydaktycznej
Już dzisiaj - urzędy jutra w Małopolsce
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Przebudowa i modernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej
Poprawa płynności ruchu w centrum Myślenic poprzez przebudowę skrzyżowań dróg powiatowych K 1935 i K 1967 na rondo
Imprezy kulturalne i sportowe
Tytuł Honorowy
Inwestycje drogowe dofinansowane zewnętrznie
Kwalifikacja Wojskowa
Zagrożenia kryzysowe
Obowiązki korzystających ze środowiska
Budujemy Sportową Polskę
PGNiG
Małopolska Chmura Edukacyjna
zajecia_dodatkowe_zso
Realizacja zajęć dodatkowych podnoszących kompetencje kluczowe uczniów ZSO w Myślenicach przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii komunikacyjnych - edycja II

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 2
Artykułów: 4544
Adresów: 22

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
Free Joomla Templates