JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest wtorek, 24 kwietnia 2018 r. 114 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Zmiany i udogodnienia dla rolników! Drukuj Email
05.01.2018.

Wnioski o dopłaty w formie elektronicznej,zamiast wniosku – proste oświadczenia dla małych gospodarstw

Po płatności obszarowe z wnioskiem elektronicznym

Od 2018 r. obowiązywać będzie zasada składania wniosków o dopłaty bezpośrednie w formie elektronicznej. Służyć do tego będzie aplikacja dostępna od 15 marca na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

Za pomocą aplikacji eWniosek składa się także wniosek o przyznanie płatności ONW, płatności rolnośrodowiskowej (PROW 2007-2013), płatności rolno-środowiskowo-klimatycznej (PROW 2014-2020), płatności ekologicznej (PROW 2014-2020), premii pielęgnacyjnej i premii zalesieniowej (PROW 2014-2020), pierwszej premii pielęgnacyjnej do gruntów z sukcesją naturalną (PROW 2014-2020) oraz wniosek o wypłatę pomocy na zalesianie (PROW 2007-2013).

Czytaj całość
 
Powiat Myślenicki i PFRON finansują nowe samochody dla niepełnosprawnych Drukuj Email
02.01.2018.
- Rolą samorządów jest również pomoc potrzebującym. Nie tylko budowa nowych dróg, szkół, pomoc przedsiębiorcom, ale również pochylanie się nad losem osób słabszych, często chorych i znajdujących się w trudnej sytuacji.. Cieszę się, że dzisiaj przy wsparciu PFRON udało się nam pozyskać nowe samochody dla osób niepełnosprawnych, które trafią do domów pomocy społecznej na terenie naszego powiatu. – mówił Starosta Józef Tomal w czasie przekazania i poświęcenia mikrobusów, które będą wykorzystywane przez powiatowe DPS w Pcimiu, Harbutowicach i w Trzemeśni. Każdy DPS dostanie po jednym samochodzie, a czwarty trafi do Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy DPS im. T. Piekarza w Harbutowicach.
Czytaj całość
 
Myślenicki Szpital dawniej i dziś Drukuj Email
29.12.2017.

Szpital Powiatowy w Myślenicach datuje swoją historię od 1954 roku, kiedy to rozpoczęto zbieranie deklaracji na pomoc społeczną przy jego budowie. Całym przedsięwzięciem kierował dr Stanisław Dziaduś. W sierpniu 1955 r. w obecności 27 osób reprezentujących różne instytucje powołano Społeczny Komitet Budowy Szpitala w Myślenicach, którego dokumentację wykonało Biuro Projektów Służby Zdrowia w Krakowie. Koszty budowy Szpitala zostały pokryte ze środków państwowych jednak należy również pamiętać o czynach społecznych zakładów pracy i społeczeństwa.

Pierwszymi Oddziałami jakie uruchomiono były: O. Wewnętrzny, O. Ginekologiczno-Położniczy, O. Chirurgiczny oraz O. Dziecięcy. Szpital dysponował łącznie 140 łóżkami. Pracowało w nim 12 lekarzy, 37 pielęgniarek i laborantów, 9 pracowników administracji, 30 osób personelu niższego i 29 personelu gospodarczego - razem 121 osób. Przy Szpitalu prowadzono gospodarstwo rolno-hodowlane.

Czytaj całość
 
Małe granty dla organizacji pozarządowych z obszaru Gminy Myślenice oraz Gminy Sułkowice Drukuj Email
29.12.2017.
Lokalna Grupa Działania „Między Dalinem i Gościbią” jest stowarzyszeniem działającym na terenie dwóch gmin: Myślenice oraz Sułkowice. Obszar ten liczy ponad 57 tysięcy mieszkańców. Priorytetami działań LGD są m.in.: rozwój przedsiębiorczości, poprawa atrakcyjności tego obszaru pod względem turystyki oraz rekreacji, czy też inwestowanie w sferę społeczną. Ostatni aspekt jest możliwy do zrealizowania dzięki środkom na realizację tzw. projektów grantowych.
Czytaj całość
 
Drogi, szkoły i szpital  priorytety Powiatu są niezmienne Drukuj Email
29.12.2017.
Rada Powiatu Myślenickiego przyjęła uchwałę budżetową na nowy rok - 2018. - To budżet rozwoju– mówił w czasie ostatniej sesji Starosta Józef Tomal – Jak pokazały ostatnie lata nie boimy się wyzwań i ambitnych zadań. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców wyrażonymi na wielu spotkaniach i w petycjach realizujemy kolejne inwestycje: modernizujemy drogi, budujemy chodniki ,remontujemy i wyposażamy szkoły, inwestujemy w szpital. Dochody w roku 2018 mają wynieść blisko 106 milionów złotych, z kolei wydatki zaplanowane są na poziomie 114,6 mln . Mimo deficytu Powiat jest w dobrej kondycji finansowej dzięki oszczędnej polityce w poprzednich latach i aktywności w pozyskiwaniu dodatkowych źródeł finansowania ważnych zadań – tłumaczy Starosta.
Czytaj całość
 
I N F O R M A C J A Drukuj Email
28.12.2017.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 29 grudnia 2017 r. (piątek) Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Myślenicach czynny będzie w godzinach od 730 do 1100 z przyczyn techniczno - organizacyjnych.

Kasy Urzędu Starostwa w dniach 29 grudnia 2017 r. czynne będą w godzinach od 730 do 1030.

Za utrudnienia przepraszamy.

 
Tytuł Honorowy "Zasłużony dla Powiatu Myślenickiego" Drukuj Email
21.12.2017.
Podczas sesji Rady Powiatu Myślenickiego w dniu 20 grudnia br. miało miejsce uroczyste przekazanie przez Przewodniczącego Rady – Tadeusza Żabę oraz Starostę Myślenickiego – Józefa Tomala, medalu oraz aktu nadania Honorowego Tytułu „Zasłużony dla Powiatu Myślenickiego” dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej, którą reprezentował ks. Dyrektor Bogdan Kordula oraz dla Andrzeja Kruczka- nauczyciela Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach.
Czytaj całość
 
Za ponad pól miliona złotych Powiat zakupił pomoce do szkół Drukuj Email
21.12.2017.

W 2017 roku w szkołach ponadgimnazjalnych - dla których organem prowadzącym jest Powiat Myślenicki – sfinansowano zakup pomocy dydaktycznych na łączną kwotę: 620 596,83 złotych.

Czytaj całość
 
Złota Płyta Chodnikowa dla Powiatu Myślenickiego Drukuj Email
20.12.2017.
W dniu 19 grudnia br. w siedzibie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski w Krakowie odbyło się wręczenie tytułów najlepszym gminom i powiatom z Małopolski.

Złotą Płytę Chodnikową przyznaną Powiatowi Myślenickiemu odebrali: Przewodniczący Rady Powiatu Myślenickiego Tadeusz Żaba, Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal oraz Wicestarosta Powiatu Myślenickiego Tomasz Suś.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 1902
MAŁE GRANTY 2018
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Powiat Myślenicki czwarty w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów w 2017 roku!
Województwo Małopolskie
Portal Edukacyjny
Załatw sprawę w urzędzie
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej
Działania Samorządu Powiatowego - biuletyn
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży E-Elektryczno-Elektronicznej przy Zespole Szkół w Dobczycach
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży mechanicznej i górniczo-hutniczej (M) przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach
E - usługi w informacji przestrzennej w Powiecie Myślenickim
Domy Pomocy Społecznej
Wypełnij ankietę
ISO dla Obszarów Metropolitalnych
Wspieramy niepełnosprawnych
Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa
Związek Powiatów Polskich

Projekt Norweski

Szkoła Młodych Ratowników
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce
Modernizacja bazy dydaktycznej
Już dzisiaj - urzędy jutra w Małopolsce
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Przebudowa i modernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej
Poprawa płynności ruchu w centrum Myślenic poprzez przebudowę skrzyżowań dróg powiatowych K 1935 i K 1967 na rondo
Imprezy kulturalne i sportowe
Tytuł Honorowy
Inwestycje drogowe dofinansowane zewnętrznie
Kwalifikacja Wojskowa
Zagrożenia kryzysowe
Obowiązki korzystających ze środowiska
Budujemy Sportową Polskę
PGNiG
Małopolska Chmura Edukacyjna
zajecia_dodatkowe_zso
Realizacja zajęć dodatkowych podnoszących kompetencje kluczowe uczniów ZSO w Myślenicach przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii komunikacyjnych - edycja II

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 2
Artykułów: 4594
Adresów: 22

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości
Free Joomla Templates