JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest poniedziałek, 24 lipca 2017 r. 205 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Jubileusz myślenickiej ortopedii Drukuj Email
10.04.2017.
W sobotę oddział ortopedyczny myślenickiego szpitala obchodził jubileusz 10-lecia istnienia. W tym okresie czasu dokonała się prawdziwa rewolucja, a nasz oddział jest jednym z najlepszych w regionie, na którym pracują rewelacyjni, doświadczenie lekarze.

Z okazji okrągłej rocznicy w ostatnią sobotę zaplanowano szereg wydarzeń zaadresowanych do mieszkańców Powiatu.

Wszystko rozpoczęło się od bezpłatnych, otwartych konsultacji ortopedycznych. Specjaliści prowadzili je w godzinach od 8:00 do 11:00.
Czytaj całość
 
Konferencja SP ZOZ  Podsumowanie realizacji projektu Drukuj Email
07.04.2017.
W Dobczycach odbyła się konferencja podsumowująca realizację projekt „Modernizacja Oddziałów Ginekologiczno- Położniczego oraz Neonatologicznego szansą dla ludności powiatu myślenickiego na dostęp do nowoczesnych metod profilaktyki, diagnostyki i leczenia w okresie perinatalnym a także poprawa jakości opieki zdrowotnej nad matka i dzieckiem”. W czasie jej trwania Dyrektor SPZOZ w Myślenicach- Adam Styczeń dokonał podsumowania zadań inwestycyjnych w ramach projektu.
Czytaj całość
 
Interwencja Kryzysowa NON STOP! Drukuj Email
07.04.2017.
Dzięki pozyskaniu przez Powiat Myślenicki unijnych środków finansowych Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa będzie świadczył swoją pomoc całodobowo!

To bardzo dobra wiadomość, gdyż osób potrzebujących pomocy psychologicznej i zwykłego, ludzkiego wsparcia jest niestety coraz więcej. Do OIKiP mogą zgłaszać się osoby w stanie depresyjnym, ofiary jak i sprawy przemocy domowej, osoby samotne i uzależnione, które potrzebują wsparcia oraz pomocy w wyjściu z sytuacji kryzysowej.

Warto zaznaczyć, że myślenicki OIKiP jest jednym z tych, który narzuca nowe standardy Interwencji Kryzysowej w skali kraju.

UWAGA:
OSOBY ZAINTERESOWANE UZYSKANIEM POMOCY PROSZONE SĄ O ZAPOZNANIE SIĘ Z ADRESAMI POSZCZEGÓLNYCH PLACÓWEK OIKiP ORAZ GODZINAMI ICH FUNKCJONOWANIA. (Całodobowy punkt znajduje się przy ul. Jagiellońskiej 8)

 
Wojewoda Małopolski na sesji powiatu: Zróbmy to razem, współpracujmy Drukuj Email
06.04.2017.
Radni Powiatowi na ostatniej sesji gościli szereg ważnych i wyjątkowych osób. Obrady rozpoczęły się od uhonorowania przez Zarząd i Radę Tomasza Kisiela ucznia ZSO im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach, który zwyciężył w tegorocznej edycji ogólnopolskiej, bardzo trudnej i prestiżowej Olimpiady wiedzy o Polsce i świecie Współczesnym. Swoje sprawozdania za rok 2016 złożyli Komendanci – Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Jednak najważniejszym punktem było wystąpienie Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha, który przyjechał do Myślenic by przedstawić władzom Powiatu plany rządu.
Czytaj całość
 
Nowa sieć szkół, programy unijne, powiat dofinansuje rehabilitację Drukuj Email
06.04.2017.
- Najważniejsze jest to, że wszystkie szkoły prowadzone przez Powiat Myślenicki zostaną utrzymane – mówił Starosta Józef Tomal, dziękując radnym Powiatu za przyjęcie uchwały w czasie XXXVI sesji. – Powiat to organ prowadzący szkolnictwo ponadgimnazjalne. Najważniejszą zmianą jest wydłużenie czasu nauki w liceach z 3 do 4 lat, a w technikach z 4 do 5. Jednak zmiany te dotyczą jednie tych roczników, które obejmuje 8-letnia szkoła podstawa. Co więcej zasadnicze szkoły zawodowe zostaną przekształcone w szkoły branżowe I stopnia – tłumaczy Starosta.
Czytaj całość
 
Fundusze pożyczkowe dla przedsiębiorców - robocze spotkanie w Starostwie Drukuj Email
05.04.2017.
W dniu 4 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Myślenicach odbyło się spotkanie przedsiębiorców reprezentujących izby gospodarcze działające w powiecie myślenickim z przedstawicielem Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, poświęcone możliwościom korzystania z funduszy pożyczkowych skierowanych dla przedsiębiorców z naszego powiatu.
Czytaj całość
 
Nagrody Starosty w dziedzinie kultury i sportu Drukuj Email
31.03.2017.

Można składać wnioski

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Myślenicach informuje, że, jak co roku, przyznawane są nagrody za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym oraz nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Nagroda w dziedzinie sportu może być przyznana związanym z Ziemią Myślenicką: zawodnikom oraz trenerom zasłużonym w osiąganiu wyników sportowych, o których mowa w ustawie o sporcie.

Czytaj całość
 
Konkurs fotograficzny "Wielkanoc w obiektywie" Drukuj Email
27.03.2017.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Między Dalinem i Gościbią" zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie fotograficznym, który ma na celu ukazanie piękna tradycji i obrzędów związanych ze Świętami Wielkanocnymi na obszarze Gminy Myślenice oraz Gminy Sułkowice (w Konkursie mogą brać udział tylko mieszkańcy tych Gmin).

Zwycięzca Konkursu zostanie wyłoniony przez Jury, a Internauci w drodze głosowania na Facebooku przyznają Nagrodę Publiczności!

Czytaj całość
 
Powiat stawia na kształcenie zawodowe Drukuj Email
24.03.2017.

23 marca br. podczas trwającego w Krakowie Festiwalu Zawodów  i Targów Edukacyjnych, gdzie prezentowały się również szkoły z terenu naszego powiatu, odbyła się inauguracja 45 Centrów Kompetencji Zawodowych w Małopolsce, które uzyskały wsparcie finansowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wśród nich znalazły się dwie szkoły ponadgimnazjalne, których organem prowadzącym jest Powiat Myślenicki: Zespół Szkół w Dobczycach oraz Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach, w których powstaną CKZ w branżach: elektryczno-elektronicznej (Dobczyce) oraz mechanicznej i górniczo-hutniczej (Myślenice).

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 1729
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Powiat Myślenicki czwarty w Polsce w Rankingu Powiatów!
Województwo Małopolskie
Portal Edukacyjny
Załatw sprawę w urzędzie
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej
Działania Samorządu Powiatowego - biuletyn
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży E-Elektryczno-Elektronicznej przy Zespole Szkół w Dobczycach
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży mechanicznej i górniczo-hutniczej (M) przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach
E - usługi w informacji przestrzennej w Powiecie Myślenickim
Domy Pomocy Społecznej
Wypełnij ankietę
ISO dla Obszarów Metropolitalnych
Wspieramy niepełnosprawnych
Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa
Związek Powiatów Polskich

Projekt Norweski

Szkoła Młodych Ratowników
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce
Modernizacja bazy dydaktycznej
Już dzisiaj - urzędy jutra w Małopolsce
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Przebudowa i modernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej
Poprawa płynności ruchu w centrum Myślenic poprzez przebudowę skrzyżowań dróg powiatowych K 1935 i K 1967 na rondo
Imprezy kulturalne i sportowe
Tytuł Honorowy
Inwestycje drogowe dofinansowane zewnętrznie
Kwalifikacja Wojskowa
Zagrożenia kryzysowe
Obowiązki korzystających ze środowiska
Budujemy Sportową Polskę
PGNiG
Małopolska Chmura Edukacyjna
zajecia_dodatkowe_zso

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 2
Artykułów: 4350
Adresów: 22

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości
Free Joomla Templates