JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest piątek, 23 lutego 2018 r. 54 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Przygotowania służb powiatu do zimy Drukuj Email
25.10.2017.

Jak co roku zebrał się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, aby omówić przygotowania służb powiatu i jednostek do zimy. Na posiedzeniu w dniu 24 października br. prowadzonym przez wicestarostę Tomasza Susia, omówiono funkcjonowanie powiatu oraz poszczególnych służb i inspekcji do funkcjonowania w warunkach długotrwałego utrzymywania się niskich temperatur oraz katastrofalnych opadów śniegu.

Na zaproszenie starosty myślenickiego Józefa Tomala, przybyli m.in.: przedstawiciele zakładu gazowniczego i energetycznego, dyrektor SP ZOZ w Myślenicach, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, przedstawiciele starostwa, straży pożarnej, policji i kół łowieckich. Omawiano przygotowanie poszczególnych służb do zimy w zakresie funkcjonowania komunikacji zbiorowej i transportu, infrastruktury technicznej, pomocy medycznej i społecznej.

Czytaj całość
 
Informacja o wynikach konsultacji Drukuj Email
25.10.2017.

Informacja o wynikach konsultacji w sprawie projektu
Programu współpracy Powiatu Myślenickiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018<

Na podstawie art. 32 ust.1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 1868), art. 5 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r., poz. 1817 z późn. zm.) oraz Uchwały Nr LV/403/2010 Rady Powiatu Myślenickiego z dnia 21 października 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji, Zarząd Powiatu Myślenickiego zarządził przeprowadzenie konsultacji projektu Programu współpracy Powiatu Myślenickiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018.

Czytaj całość
 
Legitymacje dla osób niepełnosprawnych Drukuj Email
24.10.2017.

Legitymacja osoby niepełnosprawnej a korzystanie z ulg i uprawnień - ważne informacje

W dniu 6 października br. podpisana została umowa pomiędzy Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej a Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A. z siedzibą w Warszawie, obejmująca produkcję blankietów legitymacji dokumentujących niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności oraz ich personalizację i dystrybucję.

Wydawanie legitymacji według nowych wzorów, w tym dla osób, które uzyskały orzeczenie potwierdzające niepełnosprawność po 1 września 2017 r. rozpocznie się w możliwie najszybszym terminie, po przeprowadzeniu wszystkich czynności niezbędnych do zapewnienia prawidłowej realizacji tego zadania.

Czytaj całość
 
XLVI SESJA RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO Drukuj Email
23.10.2017.

PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO INFORMUJE, ŻE W DNIU 30 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU /PONIEDZIAŁEK/ O GODZ. 14.00 W BUDYNKU STAROSTWA POWIATOWEGO W MYŚLENICACH PRZY ULICY MIKOŁAJA REJA 13 ODBĘDZIE SIĘ XLVI SESJA RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO.

Czytaj całość
 
Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Drukuj Email
23.10.2017.

Biuro Rady i Zarządu Powiatu zawiadamia, że zgodnie z decyzją Przewodniczących Komisji w dniu :

  • 30 października 2017 r. /poniedziałek/ o godz. 12.30 w sali obrad budynku Starostwa Powiatowego Myślenicach przy ulicy M. Reja 13 odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu, Finansów i Mienia Powiatu.
Czytaj całość
 
Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego Drukuj Email
19.10.2017.

W dniu 16 października 2017 roku na zaproszenie Wiceprzewodniczącego Konwentu Józefa Tomala odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego.

Obrady rozpoczęły się od wystąpienia Pani Katarzyny Liszka - Michałka – przedstawiciela Biura Związku Powiatów Polskich, która w swojej prezentacji przedstawiła główne założenia projektu ustawy o finansowaniu zadań oświatowych oraz zmiany w ustawie – Karta Nauczyciela.

Czytaj całość
 
Trwają bezpłatne szczepienia Drukuj Email
18.10.2017.

Przypominamy o możliwości zaszczepienia dzieci zamieszkujących Gminę Wiśniowa, Dobczyce i Tokarnia przeciwko meningokokom typu C, które mogą wywoływać sepsę. Dla dzieci jest to szczególnie niebezpieczna choroba, ponieważ może doprowadzić do ciężkich powikłań a nawet do śmierci. Adresy przychodni, w których wykonywane są szczepienia wraz z kontaktem telefonicznym znajdą Państwo na plakacie, w przychodniach realizujących program oraz w Wydziale Promocji i Ochrony Zdrowia pod nr: 12 372 76 60.

 
Bicie rekordu w uciskach w SP nr 2 w Myślenicach Drukuj Email
17.10.2017.
W związku z tym, iż edukacja i promocja pierwszej pomocy mieści się wśród wieloletnich programów Powiatu Myślenickiego związanych z profilaktyką chorób cywilizacyjnych, Powiat Myślenicki wspiera wszelkie inicjatywy dotyczące popularyzacji postaw z zakresu pierwszej pomocy i utrwalania wiedzy i umiejętności z tego zakresu. Powiat Myślenicki, na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach, kolejny raz włączył się w akcję bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), do której udziału przystąpili po raz kolejny uczniowie i nauczyciele tej szkoły. 16 października br. organizacje działające na rzecz pierwszej pomocy z terenu powiatu myślenickiego kolejny raz zjednoczyły się, by szerzyć ideę pierwszej pomocy.
Czytaj całość
 
Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Drukuj Email
17.10.2017.

Przyjdź 4 listopada zrobić bezpłatne badanie w mammobusie przy gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej, Wiśniowa 320.

Niespełna 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia ( lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 1858
MAŁE GRANTY 2018
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Powiat Myślenicki czwarty w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów w 2017 roku!
Województwo Małopolskie
Portal Edukacyjny
Załatw sprawę w urzędzie
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej
Działania Samorządu Powiatowego - biuletyn
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży E-Elektryczno-Elektronicznej przy Zespole Szkół w Dobczycach
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży mechanicznej i górniczo-hutniczej (M) przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach
E - usługi w informacji przestrzennej w Powiecie Myślenickim
Domy Pomocy Społecznej
Wypełnij ankietę
ISO dla Obszarów Metropolitalnych
Wspieramy niepełnosprawnych
Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa
Związek Powiatów Polskich

Projekt Norweski

Szkoła Młodych Ratowników
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce
Modernizacja bazy dydaktycznej
Już dzisiaj - urzędy jutra w Małopolsce
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Przebudowa i modernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej
Poprawa płynności ruchu w centrum Myślenic poprzez przebudowę skrzyżowań dróg powiatowych K 1935 i K 1967 na rondo
Imprezy kulturalne i sportowe
Tytuł Honorowy
Inwestycje drogowe dofinansowane zewnętrznie
Kwalifikacja Wojskowa
Zagrożenia kryzysowe
Obowiązki korzystających ze środowiska
Budujemy Sportową Polskę
PGNiG
Małopolska Chmura Edukacyjna
zajecia_dodatkowe_zso
Realizacja zajęć dodatkowych podnoszących kompetencje kluczowe uczniów ZSO w Myślenicach przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii komunikacyjnych - edycja II

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 2
Artykułów: 4544
Adresów: 22

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
Free Joomla Templates