JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2019 r. 115 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Powiat Myślenicki ósmy w Polsce i pierwszy w Małopolsce Drukuj Email
01.02.2019.

Powiat Myślenicki ósmy w Polsce i pierwszy w Małopolsce

W Ogólnopolskim Rankingu Powiatów za rok 2018 Powiat Myślenicki już po raz siódmy z rzędu (poprzednio w latach 2012-2017) otrzymał zaszczytny tytuł Laureata Rankingu Powiatów i znalazł się w czołówce prestiżowego rankingu prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich. W ogólnopolskim zestawieniu zajął 8. miejsce w kategorii powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców. Wśród powiatów z województwa małopolskiego sklasyfikowanych w pierwszej dziesiątce rankingu Powiat Myślenicki ponownie był najlepszy i wyprzedził pozostałe samorządy powiatowe z Małopolski.

Czytaj całość
 
Przekaż 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego z terenu powiatu myślenickiego Drukuj Email
31.01.2019.

Szanowni Państwo!

Trwa okres składania rocznych zeznań podatkowych (PIT). Na terenie powiatu myślenickiego działają organizacje pożytku publicznego, na rzecz których można przekazać 1% swojego podatku. Mając na uwadze wspieranie rozwoju społeczności lokalnej oraz realizując zapisy "Programu współpracy Powiatu Myślenickiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019", w zakresie dotyczącym promocji przekazywania 1 % podatku dochodowego na organizacje pożytku publicznego z terenu powiatu myślenickiego (określone w Rozdziale V. Formy współpracy, §5, ust.2, pkt 4 lit. d - przedmiotowego Programu), Powiat Myślenicki - Starostwo Powiatowe zaprasza Państwa do wzięcia udziału w akcji przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego z terenu powiatu myślenickiego.

Czytaj całość
 
Działalność Punktu Ewidencyjnego NFZ w Myślenicach Drukuj Email
29.01.2019.
Otrzymaliśmy oficjalną informację z NFZ w Krakowie w sprawie czasowo zamkniętego Punktu Ewidencyjnego w Myślenicach. Planowane jego ponowne otwarcie przewidziano na dzień 06.05.2019r. (przyczyny kadrowe). Równocześnie NFZ informuje o zmianach legislacyjnych, które doprowadzą w przyszłości do likwidacji Punktów Ewidencyjnych, gdyż weryfikacja wniosków i ich potwierdzanie będzie odbywało się za pośrednictwem serwisów internetowych i usług informacyjnych na etapie realizacji zaopatrzenia.
Czytaj całość
 
Podsumowanie SMR 2018 Drukuj Email
25.01.2019.
Za nami podsumowanie działalności Szkoły Młodych Ratowników w 2018 roku. Nadrzędnym założeniem projektu Szkoły Młodych Ratowników, oprócz przeszkolenia młodych ludzi - dzieci i młodzieży - z zakresu pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, jest propagowanie idei ratowania życia. Idea ta zrodziła się kilka lat temu, dokładnie w 2009 roku w Wydziale Promocji i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Myślenicach, początkowo w formie projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Dzięki takim działaniom udało się przeszkolić młodzież klas prawie wszystkich gimnazjów z terenu powiatu myślenickiego oraz sfinansować zakup fantomów do nauki resuscytacji dla wszystkich szkół uczestniczących w programie. Działania te kontynuowane są nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Atutem programu jest także położenie nacisku, zgodnie z Wytycznymi Europejskiej i Polskiej Rady Resuscytacji, na ćwiczenia praktyczne resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) oraz zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Meritum programu było konsultowane i zaakceptowane przez dr hab. Leszka Brongela - Konsultanta Województwa Małopolskiego do spraw Medycyny Ratunkowej.
Czytaj całość
 
Konkurs na gadkę Drukuj Email
25.01.2019.

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Konkursie na gadkę, którego organizatorem jest Uniwersytet Jagielloński - Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców województwa małopolskiego.

Czytaj całość
 
Informacja dotycząca poradni diabetologicznej Drukuj Email
25.01.2019.

Informujemy pacjentów zainteresowanych działalnością Poradni Diabetologicznej, że NFZ ogłosił konkurs na działalność tej poradni  Jeżeli postępowanie przebiegnie bez problemów, Poradnia Diabetologiczna na terenie Powiatu Myślenickiego rozpocznie działalność jeszcze w lutym, a najpóźniej w marcu.

Ogłoszono także konkurs na działalność Poradni Endokrynologicznej.

WPiOZ

 
Bezpłatne szczepienia przeciwko sepsie! Drukuj Email
25.01.2019.

Program szczepień ochronnych przeciwko meningokokom typu C, wywołującym sepsę Powiat Myślenicki kontynuuje nieprzerwanie od 2008 r. Wśród dzieci jest to szczególnie niebezpieczna choroba, ponieważ może doprowadzić do ciężkich powikłań, a nawet do śmierci. Warto zaznaczyć, że szczepienia przeciw meningokokom typu C nie są objęte refundacją, ale od 2005 r. wpisano je jako zalecane w Programie Szczepień Ochronnych.

Czytaj całość
 
Trwa nabór wniosków w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse 2019 Drukuj Email
25.01.2019.

Trwa nabór wniosków w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse 2019!

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2019" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Program skierowany jest do fundacji i stowarzyszeń z miejscowości do 20 000 mieszkańców oraz domów kultury i bibliotek, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

Czytaj całość
 
Akademia Menadżera Innowacji Drukuj Email
18.01.2019.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w pilotażowej edycji nowatorskiego programu Akademia Menadżera Innowacji.

Akademia Menadżera Innowacji (AMI) to autorski program doradczo-szkoleniowy, skoncentrowany na nabyciu przez firmę i jej menadżerów kluczowych kompetencji niezbędnych do rozwoju i wdrażania innowacji. AMI to szansa na nowoczesność i wzrost rentowności Państwa firmy. Oferujemy pakiet ukierunkowanych działań, których efektem będą m.in. poprawa efektywności pracy oraz wzmacnianie przewagi konkurencyjnej na rynku.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 2168

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 3
Artykułów: 4918
Adresów: 22

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości
Free Joomla Templates