JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest sobota, 16 lutego 2019 r. 47 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Ćwiczenie Renegade Drukuj Email
13.11.2018.

„ĆWICZENIE RENEGADE - informujemy, że w dniach 14-15 listopada 2018 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W ramach ćwiczenia nadany zostanie sygnał alarmowy (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczący zagrożenia z powietrza”.

 
Muzeum na stulecie Drukuj Email
13.11.2018.

10 listopada 2018 roku w przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nowo wybudowane Muzeum Niepodległości udostępniło część swoich zbiorów dla odwiedzających.
W uroczystym otwarciu Muzeum Niepodległości w Myślenicach uczestniczył również starosta myślenicki Józef Tomal, który na ręce dyrektora Pawła Lemaniaka złożył wraz Tomaszem Susiem gratulacje i upominki.

Czytaj całość
 
LIX SESJA RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO Drukuj Email
08.11.2018.

PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO INFORMUJE, ŻE W DNIU 14 LISTOPADA 2018 ROKU /ŚRODA/ O GODZ. 13.00 W BUDYNKU ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I ZAWODOWYCH W LUBNIU ODBĘDZIE SIĘ LIX SESJA RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO.

Czytaj całość
 
Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Drukuj Email
08.11.2018.

Biuro Rady i Zarządu Powiatu informuje, że w dniu:

  • 13 listopada 2018 r. /wtorek/ o godz. 14.00 w budynku Starostwa Powiatowego Myślenicach przy ul. M. Reja 13 w pokoju przy Biurze Rady odbędzie się posiedzenie Komisji Rolnictwa, Promocji i Rozwoju Powiatu
Czytaj całość
 
Bieg Niepodległości Drukuj Email
06.11.2018.
 
Uruchomienie Infolinii Mieszkanie Plus Drukuj Email
31.10.2018.
Program Mieszkanie Plus to rządowy projekt, który zakłada wybudowanie do 2030 r. przynajmniej miliona mieszkań. Główne założenia Programu Mieszkanie Plus, to realne wsparcie dla rodzin, których nie stać na zakup własnego mieszkania, również pomoc w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu osób o niskich dochodach, samotnych czy niepełnosprawnych. Kierowany jest do wszystkich grup społecznych, dając szansę na poprawę warunków życiowych.
Czytaj całość
 
Zima 2018/2019 - przygotowania Powiatu Myślenickiego Drukuj Email
30.10.2018.
W dniu 25 października br. odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, związane z przygotowaniem powiatu oraz poszczególnych służb i inspekcji do funkcjonowania w warunkach zimowych.
Czytaj całość
 
Promocja udzielania Pierwszej Pomocy w SP nr 2 z udziałem Powiatowej Szkoły Młodych Ratowników Drukuj Email
23.10.2018.
Dzień Ratownika, który obchodzimy 13 października to świetna okazja, by poświęcić chwilę uwagi dla pracy ratowników. Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jaka ciąży na nich odpowiedzialność. Tymczasem to właśnie oni pojawiają się najczęściej jako pierwsi na miejscach wypadków, udzielają pierwszej pomocy, często ryzykują swoim życiem i zdrowiem. Uhonorować ten dzień postanowiła SP nr 2 w Myślenicach organizując dnia 12.10.2018 r. w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” Dzień Ratownictwa Medycznego. W organizacji przedsięwzięcia uczestniczyli pracownicy Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego w Myślenicach i wolontariusze Powiatowej Szkoły Młodych Ratowników. Zaproszeni przedstawiciele różnych służb ratunkowych opowiadali uczniom o swojej pracy, odbyły się pokazy i prezentacje. Wolontariuszki SMR dodatkowo przeprowadziły pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Była to „rozgrzewka” przed organizowaną w „dwójce” 16.10.2018 r. akcją bicia rekordu w uciskach klatki piersiowej.
Czytaj całość
 
Jubileusz 60 - lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu Drukuj Email
23.10.2018.
Władze Powiatu Myślenickiego uczestniczyły w Jubileuszu 60 - lecia działalności Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym, której przewodniczył ksiądz proboszcz Piotr Sulek. Po Mszy Świętej wszyscy udali się na cmentarz, gdzie złożono kwiaty na grobie płk. Andrzeja Stańczyka, żołnierza spod Monte Cassino. Jubileusz to również 20 rocznica nadania szkole imienia Bohaterów Monte Cassino. Po przejściu do szkoły, miała miejsce część oficjalna oraz część artystyczna w wykonaniu młodzieży i chóru GAUDIUM. Jubileusz 60 - lecia wpisuje się w obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości upamiętniając historię szkoły wpisaną w historię Polski.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 2114

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 3
Artykułów: 4852
Adresów: 22

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
Free Joomla Templates