JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest wtorek, 24 kwietnia 2018 r. 114 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Drukuj Email
22.01.2018.

Biuro Rady i Zarządu Powiatu zawiadamia, że zgodnie z decyzją przewodniczących Komisji w dniu:

  • 26 stycznia 2018 r. /piątek/ o godz. 12.00 w sali obrad budynku Starostwa Powiatowego Myślenicach przy ulicy M. Reja 13 odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu, Finansów i Mienia Powiatu.

 

Czytaj całość
 
Otwarcie Centrum Zdrowia Psychicznego Drukuj Email
19.01.2018.
W dniu 17.01.2017 r. miało miejsce oficjalne otwarcie Centrum Zdrowia Psychicznego w Myślenicach prowadzonego przez Szpital Babińskiego, które funkcjonuje od listopada 2017 roku. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, w tym Starostwa Powiatowego w Myślenicach: Starosta- Józef Tomal i Kierownik Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia- Małgorzata Bajer.
Czytaj całość
 
Ogólnopolskie Warsztaty Gospel Drukuj Email
17.01.2018.
Zapraszamy na XII Ogólnopolskie Warsztaty Gospel, które odbędą się w Sieprawiu w dniach 9-11 lutego 2018 roku. Tegoroczne warsztaty chóralne poprowadzą: Colin Williams oraz Colin Vassell. Warsztaty bębniarskie: Marcel Zambrzycki.

Miejsce warsztatów: Hala Widowiskowo-Sportowa w Sieprawiu.

Koncert finałowy odbędzie się 11.02.2018r. godz. 17.30

Partnerem Warsztatów jest m.in. Powiat Myślenicki.

 
Powiat Myślenicki czwarty w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów w 2017 roku! Drukuj Email
17.01.2018.

Powiat Myślenicki czwarty w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów w 2017 roku!

Po raz szósty tytuł Laureata Rankingu Związku Powiatów Polskich dla Powiatu Myślenickiego

W Ogólnopolskim Rankingu Powiatów za rok 2017 Powiat Myślenicki już po raz szósty z rzędu (poprzednio w latach 2012 - 2016) zdobył zaszczytny tytuł Laureata Rankingu Powiatów - zajmując 4. miejsce w kategorii powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców. Wynik osiągnięty w prestiżowym Rankingu w 2017 r. potwierdza przynależność naszego powiatu do ścisłej czołówki najbardziej rozwojowych samorządów powiatowych w Polsce.

Czytaj całość
 
Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych Hej Kolęda, Kolęda..! Drukuj Email
15.01.2018.

W niedzielę 14 stycznia br. w auli Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach wystąpiło 10 grup kolędniczych z terenu powiatu myślenickiego, reprezentujących autentyczne formy kolędowania, charakterystyczne dla naszego regionu: 4 grupy kolędnicze dorosłych, 5 grup dziecięcych i grupa kolędnicza młodzieżowa.

Jury zgodnie z Regulaminem oceniało prezentowane tradycyjne widowiska kolędnicze (teksty, melodie i kolejność akcji), dawne kolędy, domowe, pastorałki, okolędowania przekazane przez poprzednie pokolenia. Zwracano uwagę na tradycyjne instrumenty muzyczne, na stroje i rekwizyty wykonane według najstarszych wzorów oraz na czystość śpiewu, tradycyjny sposób poruszania się poszczególnych postaci kolędniczych i czas występu.

Czytaj całość
 
Bezpieczne ferie w powiecie myślenickim Drukuj Email
12.01.2018.
Wkrótce rozpocznie się czas wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży w naszym województwie. Ferie zimowe trwać będą w całym kraju od 15 stycznia do 25 lutego br., a w Małopolsce i w powiecie myślenickim od 12 lutego do 25 lutego br. W związku z tym, jak co roku, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców w naszym regionie, na zaproszenie starosty Józefa Tomala, spotkały się w starostwie w dniu 12.01.2018 r. na posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, aby omówić sprawy związane z przygotowaniem powiatu do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych.
Czytaj całość
 
Zaszczep dziecko przeciwko sepsie! Drukuj Email
12.01.2018.
Ważnym wieloletnim programem Powiatu Myślenickiego, kontynuowanym nieprzerwanie od 2008 r. jest Program szczepień ochronnych przeciwko meningokokom typu C, wywołującym sepsę. Dla dzieci jest to szczególnie niebezpieczna choroba, ponieważ może doprowadzić do ciężkich powikłań a nawet do śmierci. Warto zaznaczyć, że szczepienia przeciw meningokokom typu C nie są objęte refundacją, ale od 2005 r. wpisano je jako zalecane w Programie Szczepień Ochronnych.
Czytaj całość
 
Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Drukuj Email
11.01.2018.

Biuro Rady i Zarządu Powiatu informuje, że w dniu:

  • 17 stycznia 2018 r. /środa/ o godz. 14.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Myślenicach przy ul. M. Reja 13 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej.
Czytaj całość
 
Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych Drukuj Email
08.01.2018.
Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe są niezwykle ważnym elementem kultury ludowej, a kolędowanie i obrzędowość kolędnicza wpisują się w wielowiekową polską tradycję.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach serdecznie zapraszają, dziecięce, młodzieżowe i dorosłe grupy kolędnicze działające na terenie powiatu myślenickiego i prezentujące autentyczne formy kolędowania

charakterystyczne dla regionu, z którego się wywodzą, do udziału w Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych "Hej Kolęda, Kolęda...!".

Przegląd odbędzie się 14 stycznia 2018 roku o godz. 15:00 w auli Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach. Poprzedzi go wspólne kolędowanie przy szopce oraz korowód kolędniczy z Rynku do RCOS-u. Zapraszamy!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 1902
MAŁE GRANTY 2018
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Powiat Myślenicki czwarty w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów w 2017 roku!
Województwo Małopolskie
Portal Edukacyjny
Załatw sprawę w urzędzie
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej
Działania Samorządu Powiatowego - biuletyn
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży E-Elektryczno-Elektronicznej przy Zespole Szkół w Dobczycach
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży mechanicznej i górniczo-hutniczej (M) przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach
E - usługi w informacji przestrzennej w Powiecie Myślenickim
Domy Pomocy Społecznej
Wypełnij ankietę
ISO dla Obszarów Metropolitalnych
Wspieramy niepełnosprawnych
Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa
Związek Powiatów Polskich

Projekt Norweski

Szkoła Młodych Ratowników
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce
Modernizacja bazy dydaktycznej
Już dzisiaj - urzędy jutra w Małopolsce
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Przebudowa i modernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej
Poprawa płynności ruchu w centrum Myślenic poprzez przebudowę skrzyżowań dróg powiatowych K 1935 i K 1967 na rondo
Imprezy kulturalne i sportowe
Tytuł Honorowy
Inwestycje drogowe dofinansowane zewnętrznie
Kwalifikacja Wojskowa
Zagrożenia kryzysowe
Obowiązki korzystających ze środowiska
Budujemy Sportową Polskę
PGNiG
Małopolska Chmura Edukacyjna
zajecia_dodatkowe_zso
Realizacja zajęć dodatkowych podnoszących kompetencje kluczowe uczniów ZSO w Myślenicach przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii komunikacyjnych - edycja II

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 2
Artykułów: 4594
Adresów: 22

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości
Free Joomla Templates