JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest czwartek, 25 maja 2017 r. 145 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Natalia Lińczowska doceniona przez Powiat Drukuj Email
01.03.2017.

Starosta myślenicki Józef Tomal i wicestarosta Tomasz Suś spotkali się w poniedziałek w Natalią Lińczowską. Podczas minionych ferii zimowych postanowiła ona pomóc dwóm chłopcom: Krzysiowi i Patrykowi (mieszkańcowi Dobczyc), zachęcając wszystkich do wsparcia finansowego ich leczenia.

Natalia biegnąc, jadąc na rowerze i rolkach pokonała dystans około 800 km z Rowów (gmina Ustka) do Stadnik. W ten sposób chciała pomóc w zbieraniu pieniędzy na leczenie jednego chłopca i zakup drogich leków dla drugiego.

Czytaj całość
 
Zakończyły się zgłoszenia do Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy Drukuj Email
01.03.2017.
Etap zgłoszeń do Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy w roku 2017 już za nami. W eliminacjach swój udział zadeklarowało 27 szkół podstawowych, 22 gimnazja i 6 szkół ponadgimnazjalnych. Obecne zawody są kontynuacją pomysłu p. Krzysztofa Kani- Dyrektora ZPO w Głogoczowie, który przez kilka poprzednich lat organizował zawody dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W tegorocznych zmaganiach będą brać udział zarówno szkoły, które uczestniczyły w ubiegłorocznych zawodach, a także pojawią się również szkoły, które będą uczestniczyć po raz pierwszy w takiego rodzaju wydarzeniu. Część teoretyczna i praktyczna zawodów dostosowana jest do poziomu wiedzy i umiejętności odrębnie dla trzech poszczególnych etapów kształcenia: kategoria szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej obowiązują wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji 2015.

Czytaj całość
 
Zawiadomienie o posiedzeniu Komisji Drukuj Email
28.02.2017.

Biuro Rady i Zarządu Powiatu informuje, że w dniu 03 marca 2017r /piątek/ o godz. 14.00 w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. M. Reja 13 odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Czytaj całość
 
XIV Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego Drukuj Email
27.02.2017.

XIV Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego odbędą się w dniu 15 marca 2017 r. w godzinach 9.00 - 14.00 w hali sportowej Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, ul. 3 Maja 97b.

Celem Targów będzie przede wszystkim przybliżenie młodzieży szkół gimnazjalnych ofert edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu myślenickiego. Swoją ofertę zaprezentują publiczne szkoły ponadgimnazjalne i placówki oświatowe z terenu powiatu myślenickiego. Udział młodzieży gimnazjalnej w Targach, stwarzających możliwość zapoznania się w jednym miejscu z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych naszego Powiatu, umożliwi gimnazjalistom jak najlepszy wybór dalszej drogi kształcenia,
a w przyszłości także zatrudnienia.

XIV Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego będą miały charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych, w szczególności: absolwentów gimnazjów planujących podjąć dalszą edukację w liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia, rodziców i nauczycieli oraz mieszkańców Powiatu.

Udział w Targach dla uczestników jest bezpłatny.

Czytaj całość
 
Komunikat Drukuj Email
22.02.2017.

Uwaga na nieuczciwe firmy podszywające się pod audytorów energetycznych

Ostrzegamy przed nieuczciwymi firmami, które powołując się na konieczność wymiany nieekologicznych pieców i możliwość zdobycia na ten cel dofinansowania z RPO WM 2014-2020 odwiedzają mieszkańców naszego regionu oferując odpłatne wykonanie audytów energetycznych.

Jednocześnie przypominamy mieszkańcom Małopolski, że audyty energetyczne budynków - będące warunkiem koniecznym do uzyskania dotacji na wymianę nieekologicznego pieca - są całkowicie bezpłatne dla mieszkańców, ponieważ będą finansowane przez Urząd Marszałkowski ze środków Unii Europejskiej.

Czytaj całość
 
Bezpłatny projekt naukowy dla firm "Działalność inwestycyjna przedsiębiorstw jako determinanta ich rozwoju" Drukuj Email
17.02.2017.
Projekt jest realizowany na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jest adresowany jest do przedsiębiorstw z województwa małopolskiego, które w latach 2007-2015 zrealizowały inwestycje, dzięki którym był możliwy rozwój firmy.

Celem prowadzonych badań jest ustalenie zakresu działalności inwestycyjnej, uwarunkowań i efektów wdrożonych inwestycji oraz bieżącej sytuacji przedsiębiorstw.
Po zakończeniu projektu powstanie opracowanie naukowe, zawierające analizę działalności inwestycyjnej przedsiębiorstw z Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem efektów udzielonego wsparcia przy wykorzystaniu funduszy europejskich w sektorze MSP.
Czytaj całość
 
Program Profilaktyki Próchnicy w Powiecie Myślenickim Drukuj Email
17.02.2017.
Od wielu lat powiat realizuje program profilaktyki próchnicy. Program ten dotyczy jednego z najważniejszych problemów zdrowotnych dzieci, którym zaraz po wadach postawy, jest próchnica. Mogą z niego korzystać dzieci i młodzież z wszystkich Gmin na terenie powiatu. Program posiada pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji a patronuje mu Rzecznik Praw Dziecka. Z uwagi na zadawalające efekty, zbudowane zaplecze w postaci gabinetów stomatologicznych program ten jest podstawowym programem profilaktycznym, który będzie realizowany przez kolejne lata, aby zostały osiągnięte założone cele w postaci zmniejszenia problemu próchnicy wśród dzieci. Całkowity koszt programu w 2016 r. wyniósł 90 000 zł, a łącznie zalakowano 7200 zębów u ponad tysiąca dzieci.
Czytaj całość
 
Konsultacje nowego Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego Drukuj Email
17.02.2017.

Samorząd Województwa Małopolskiego rozpoczyna realizację drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

W ramach konsultacji społecznych dotyczących Regulaminu II edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski zorganizowane zostaną spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych, a także z zainteresowanymi budżetem obywatelskim mieszkańcami Małopolski.

Czytaj całość
 
Przekaż 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego z terenu powiatu myślenickiego Drukuj Email
10.02.2017.
Szanowni Państwo!

Na terenie powiatu myślenickiego działają organizacje pożytku publicznego, na rzecz których można przekazać 1% swojego podatku. Mając na uwadze wspieranie rozwoju społeczności lokalnej oraz realizując zapisy "Programu współpracy Powiatu Myślenickiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017", w zakresie dotyczącym promocji przekazywania 1 % podatku dochodowego na organizacje pożytku publicznego z terenu powiatu myślenickiego (określone w Rozdziale V. Formy współpracy, §5, ust.2, lit. g - przedmiotowego Programu), Powiat Myślenicki - Starostwo Powiatowe zaprasza Państwa do wzięcia udziału w akcji przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) z terenu powiatu myślenickiego.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 1685
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Powiat Myślenicki czwarty w Polsce w Rankingu Powiatów!
Województwo Małopolskie
Portal Edukacyjny
Załatw sprawę w urzędzie
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej
Działania Samorządu Powiatowego - biuletyn
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży E-Elektryczno-Elektronicznej przy Zespole Szkół w Dobczycach
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży mechanicznej i górniczo-hutniczej (M) przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach
Domy Pomocy Społecznej
Wypełnij ankietę
ISO dla Obszarów Metropolitalnych
Wspieramy niepełnosprawnych
Prometeusz - Nadzieja - Pomoc - Zmiana
Związek Powiatów Polskich

Projekt Norweski

Szkoła Młodych Ratowników
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce
Modernizacja bazy dydaktycznej
Już dzisiaj - urzędy jutra w Małopolsce
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Przebudowa i modernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej
Poprawa płynności ruchu w centrum Myślenic poprzez przebudowę skrzyżowań dróg powiatowych K 1935 i K 1967 na rondo
Imprezy kulturalne i sportowe
Tytuł Honorowy
Inwestycje drogowe dofinansowane zewnętrznie
Kwalifikacja Wojskowa
Zagrożenia kryzysowe
Obowiązki korzystających ze środowiska
Budujemy Sportową Polskę
PGNiG
Małopolska Chmura Edukacyjna
zajecia_dodatkowe_zso

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 2
Artykułów: 4291
Adresów: 22

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
Free Joomla Templates