JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018 r. 232 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Trwa rekrutacja do branżowych szkół I stopnia, techników i liceów ogólnokształcących Drukuj Email
30.05.2018.

Drodzy Uczniowie! 

Przypominamy, że trwa rekrutacja
do oddziałów klas pierwszych branżowych szkół I stopnia, techników i liceów ogólnokształcących na rok szkolny 2018/2019.
Proces rejestracji kandydatów i składanie wniosków/podań trwa tylko
do 11 czerwca 2018 roku do godz. 15.00.

Czytaj całość
 
Absolutorium dla Zarządu Powiatu nie budzi wątpliwości Drukuj Email
30.05.2018.

Zarząd Powiatu Myślenickiego otrzymał od Rady Powiatu absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2017. Na 24 obecnych w czasie sesji radnych, 14 zagłosowało ZA taką uchwałą. – Jesteśmy aktywnym samorządem i nie ograniczamy się do samej administracji. Poszukujemy pieniędzy zewnętrznych, w tym unijnych, realizujemy szereg inwestycji drogowych i edukacyjnych, wspieramy finansowo myślenicki szpital. To wszystko wymaga środków, dlatego budżet za rok 2017 był kolejnym trudnym, ale ambitnym budżetem i cieszę się, że udało się nam go zrealizować. – mówił po sesji Starosta Józef Tomal.

W 2018 roku Powiat Myślenicki wypracował dochody w wysokości 107 140 804,34 zł. – Gdy uchwalaliśmy budżet ostrożnie planowaliśmy dochody, zgodnie z pierwotną uchwałą miały one wynieść 93,2 mln złotych. Jednak skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych, w tym dotacji z Unii Europejskiej pozwoliło na wzrost tych dochodów i realizację kolejnych inwestycji. – tłumaczy Wicestarosta Tomasz Suś.

Czytaj całość
 
Małopolski Festiwal Innowacji 4-10.06.2018 Drukuj Email
30.05.2018.

Tematem przewodnim tegorocznego Małopolskiego Festiwalu Innowacji są innowacje społeczne, czyli rozwiązania wpływające na poprawę jakości życia całych grup społecznych.

Małopolski Festiwal Innowacji od lat przyciąga ludzi nauki, biznesu i kreatywne jednostki. Organizatorem wydarzenia jest Województwo Małopolskie, a Partnerami firmy i instytucje z regionu.

Czytaj całość
 
Sesja Rady Powiatu: służby składają sprawozdanie Drukuj Email
30.05.2018.
Rozpoczęcie sesji poprzedziło odznaczenie Pani Ireny Figiel-Korzeń wieloletniej pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Myślenicach honorową odznaką „Zasłużony dla Drogownictwa”. Pani Irena nie kryła wzruszenia, gdy otrzymywała medal od Przewodniczącego Rady Tadeusza Żaby i Starosty Józefa Tomala, który podkreślił, że decydenci samorządowi nie są w stanie dobrze zarządzać, gdy odpowiedni, sumienny i kompetentny pracownik nie wprowadza ich decyzji w życie. Słowa te odniósł do długoletniego doświadczenia Pani Ireny.
Czytaj całość
 
Ogłoszenie Drukuj Email
30.05.2018.
Zarząd Powiatu Myślenickiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach
 
Nabór uczestników do udziału w zadaniu publicznym pt. "Seniorzy dla Niepodległej" Drukuj Email
28.05.2018.

Myślenickie Towarzystwo Kultury – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Myślenicach, Rynek 27/2 zaprasza do udziału w zadaniu publicznym pt. "Seniorzy dla Niepodległej" w zakresie:

  1. Udziału w otwartym wykładzie na temat historii walk i działalności niepodległościowej na terenie powiatu myślenickiego. Wykład odbędzie się w dniu 05.06.2018 i poprowadzi go dr Marek Stoszek. Wykład będzie miał miejsce w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach ul.Jagiellońska 8 - "aula" o godz.16.30. Temat: "Myślenice i Myśleniczanie na drodze do niepodległości"
  2. Udziału w wykładach na temat znaczenia sztuki w podtrzymywaniu tradycji narodowych i tożsamości polskiej. Wykłady odbędą się w dniu 11 czerwca 2018r i poprowadzi go dr Natalia Nowacka. Wykłady będą miały miejsce w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach ul Jagielońska 8 - "aula" od godz. 16. Temat: HEROSI – Najważniejsze osobowości sztuki polskiej (od historii do współczesności)
Czytaj całość
 
Powiat - finansuje. Szpital - remontuje ! Drukuj Email
28.05.2018.
Za sprawą Powiatu Myślenickiego, w myślenickim szpitalu ruszają dwa z trzech dużych remontów zaplanowanych na ten rok. Prace na chirurgii już trwają. – Umowa pomiędzy wykonawcą a dyrekcją szpitala została podpisana już w kwietniu br. Jej kwota opiewa na ponad 2,5 miliona złotych z budżetu Powiatu Myślenickiego. – tłumaczy Starosta Józef Tomal.
Czytaj całość
 
Wizyta uczniów z Gimnazjum w Betzdorf i z ZSO w Myślenicach w Starostwie Drukuj Email
25.05.2018.
25 maja br. w Starostwie Myślenickim gościła młodzież szkolna z Freiherr-vom- Stein-Gymnasium Betzdorf-Kirchen w Niemczech oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach. Spotkanie odbyło się w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży pomiędzy obu szkołami.
Czytaj całość
 
Kolejne wyróżnienia dla powiatu myślenickiego Drukuj Email
25.05.2018.
W ostatnim czasie ukazały się dwa niezależne raporty – jeden odnośnie polityki zdrowotnej Dziennika Gazety Prawnej, drugi Fundacji Kaleckiego oceniający dynamikę spadku bezrobocia. W obu przypadkach Powiat Myślenicki zajął bardzo wysokie lokaty. – Jeżeli chodzi o dynamikę spadku bezrobocia jesteśmy najlepsi w Polsce, żaden inny samorząd tak szybko nie zwalczał bezrobocia rejestrowanego jak my – tłumaczy Starosta Józef Tomal – Z kolei w rankingu DGP jesteśmy 7 samorządem w Polsce, pod względem efektywności polityki zdrowotnej. Oba te przypadki dowodzą, że prowadzone przez nas działania, w duchu zrównoważonego rozwoju przynoszą wymierne, możliwe do policzenia i przede wszystkim pozytywne skutki społeczne.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 1971
MAŁE GRANTY 2018
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Powiat Myślenicki czwarty w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów w 2017 roku!
Województwo Małopolskie
Portal Edukacyjny
Załatw sprawę w urzędzie
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej
Działania Samorządu Powiatowego - biuletyn
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży E-Elektryczno-Elektronicznej przy Zespole Szkół w Dobczycach
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży mechanicznej i górniczo-hutniczej (M) przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach
E - usługi w informacji przestrzennej w Powiecie Myślenickim
Domy Pomocy Społecznej
Wypełnij ankietę
ISO dla Obszarów Metropolitalnych
Wspieramy niepełnosprawnych
Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa
Związek Powiatów Polskich

Projekt Norweski

Szkoła Młodych Ratowników
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce
Modernizacja bazy dydaktycznej
Już dzisiaj - urzędy jutra w Małopolsce
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Przebudowa i modernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej
Poprawa płynności ruchu w centrum Myślenic poprzez przebudowę skrzyżowań dróg powiatowych K 1935 i K 1967 na rondo
Imprezy kulturalne i sportowe
Tytuł Honorowy
Inwestycje drogowe dofinansowane zewnętrznie
Kwalifikacja Wojskowa
Zagrożenia kryzysowe
Obowiązki korzystających ze środowiska
Budujemy Sportową Polskę
PGNiG
Małopolska Chmura Edukacyjna
zajecia_dodatkowe_zso
Realizacja zajęć dodatkowych podnoszących kompetencje kluczowe uczniów ZSO w Myślenicach przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii komunikacyjnych - edycja II

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 2
Artykułów: 4678
Adresów: 22

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości
Free Joomla Templates