JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest czwartek, 27 lipca 2017 r. 208 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Osiemnaste Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2017 Drukuj Email
29.05.2017.

 Minęło już siedemnaście lat od chwili, gdy odbyła się pierwsza impreza integracyjna osób niepełnosprawnych ze społecznościami, osobami, organizacjami i instytucjami powiatu myślenickiego. Organizowane od 2000 roku - Powiatowe Spotkania Integracyjne nabrały charakteru cyklicznego. Tradycyjnie więc, Starosta Myślenicki, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach oraz Domy Pomocy Społecznej powiatu myślenickiego, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sułkowicach i Lubniu, a także Warsztaty Terapii Zajęciowej w Harbutowicach, Myślenicach i Dobczycach zamierzają zorganizować kolejne, XVIII. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2017.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 1500 w dniu 21 czerwca br. (środa) w Myślenicach na Zarabiu przy zespole gastronomiczno rekreacyjnym "BANDEROZA" przy ul. Parkowej.

Impreza będzie miała tradycyjnie plenerowy i piknikowy charakter.

Czytaj całość
 
Pomoc na modernizację gospodarstw rolnych Drukuj Email
25.05.2017.

Pomoc na modernizację gospodarstw rolnych ruszy od 29 czerwca

Od 29 czerwca do 28 lipca 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmować będzie wnioski o przyznanie pomocy na "Modernizację gospodarstw rolnych”, finansowaną z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Czytaj całość
 
Powiatowe obchody Dnia Strażaka Drukuj Email
25.05.2017.

16 maja b r. na placu Komendy Powiatowej PSP odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. W uroczystościach wzięli udział: Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal, Wicestarosta Tomasz Suś, którzy z rąk Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach bryg. mgr inż. Sławomira Kaganka otrzymali okolicznościowe podziękowania i medale w ramach Jubileuszu 25- lecia Państwowej Straży Pożarnej.

Czytaj całość
 
Powiat wspiera Ochotnicze Straże Pożarne Drukuj Email
25.05.2017.

Powiat Myślenicki, jeden z nielicznych powiatów w Polsce, co roku wspiera jednostki OSP z terenu powiatu myślenickiego, kładąc szczególny nacisk na bezpieczeństwo przeciwpożarowe na terenie naszej małej ojczyzny. W tym roku dofinansowanie w kwocie po 5 tysięcy zł na każdą jednostkę otrzymały: OSP Myślenice Dolne Przedmieście, Myślenice Śródmieście, Jawornik, Dobczyce, Bieńkowice, Czasław, Lubień, Tokarnia, Harbutowice, Lipnik, Siepraw, Trzebunia. Łącznie Powiat przeznaczył w roku 2017 na ten cel kwotę 60 tys.zł.

Czytaj całość
 
Nadzwyczajnie o szpitalu Drukuj Email
25.05.2017.

Nikt nie spodziewał się takiego komentarza do wystąpienia dyrektora Adama Stycznia w czasie 38. sesji Rady Powiatu. Otóż radni opozycyjnego klubu PiS, na wniosek których sesję uzupełniono o punkt, dotyczący uzyskania kompleksowej informacji o sytuacji myślenickiego szpitala, nie zadali dyrektorowi ani jednego pytania.

Jednak radni klubów koalicyjnych (Forum Ziemi Myślenickiej, Przyjazny Samorząd Terytorialny i Solidarna Polska) uznali, że dyskusja na temat SP ZOZ – zwłaszcza w okolicznościach wprowadzenia przez rząd reformy systemu służby zdrowia - jest konieczna – Po ostatniej prezentacji kondycji finansowej, planów inwestycyjnych oraz ogólnej sytuacji w szpitalu radni otrzymali kompleksową informację, na podstawie której mogli przygotować się do rozmowy o jego przyszłości – komentuje wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej Starosta Józef Tomal.

Czytaj całość
 
Sesja  nie tylko szpital Drukuj Email
25.05.2017.

XXXVIII sesja Rady Powiatu wprawdzie została zdominowana przez sprawy dotyczące funkcjonowania myślenickiego szpitala, jednak radni zajęli się również innymi sprawami dotyczącymi bieżących wydarzeń w powiecie myślenickim.

Pierwszą kwestią było wysłuchanie oraz przyjęcie sprawozdań z pracy rocznej stałych Komisji Rady Powiatu. Przewodniczący przedstawiali, jakimi priorytetami kierowali się w pracach komisji oraz jakie kwestie były poruszane na posiedzeniach. Radni nie mieli większych uwag do prac komisji. Wraz ze sprawozdaniami zostały przyjęte plany pracy na najbliższy okres.

Czytaj całość
 
Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Drukuj Email
23.05.2017.

Biuro Rady i Zarządu Powiatu informuje, że w dniu:

  • 29 maja 2017 r. /poniedziałek/ o godz. 14.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Myślenicach przy ul. Mikołaja Reja 13 odbędzie się posiedzenie Komisji Rolnictwa, Promocji i Rozwoju Powiatu.
Czytaj całość
 
Reprezentant Powiatu Myślenickiego uczestnikiem Seminarium w Norwegii Drukuj Email
22.05.2017.
Minister Zdrowia, jako Operator Programu PL07 Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych oraz Programu Operacyjnego PL13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu po raz trzeci zorganizował seminarium w Norwegii, w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej, zapraszając do udziału w nim m.in.: przedstawicieli polskich powiatów, zajmujących się obszarem zdrowia publicznego. Spośród wszystkich zgłoszonych powiatów wybrano również Powiat Myślenicki, który jako jedyny z powiatów z Małopolski, był reprezentowany podczas tego wydarzenia przez Małgorzatę Piekarz z Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Myślenicach, z uwagi na realizację wielu programów zdrowotnych, w tym programów szczepień ochronnych, profilaktyki próchnicy, edukacji z zakresu pierwszej pomocy czy chorób układu krążenia i cukrzycy.
Czytaj całość
 
Starosta Józef Tomal odebrał wyróżnienie dla Powiatu Myślenickiego - Laureata Rankingu Powiatów 2016 Drukuj Email
19.05.2017.
Podczas uroczystej gali odbywającego się w dniach 11-12 maja br. w Kołobrzegu Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich nagrodzono zwycięzców Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2016. Powiat Myślenicki uhonorowano tytułem Laureata Rankingu Powiatów 2016 za zajęcie 4. miejsca w grupie powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców. Wyróżnienie odebrał starosta myślenicki Józef Tomal.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 1731
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Powiat Myślenicki czwarty w Polsce w Rankingu Powiatów!
Województwo Małopolskie
Portal Edukacyjny
Załatw sprawę w urzędzie
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej
Działania Samorządu Powiatowego - biuletyn
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży E-Elektryczno-Elektronicznej przy Zespole Szkół w Dobczycach
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży mechanicznej i górniczo-hutniczej (M) przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach
E - usługi w informacji przestrzennej w Powiecie Myślenickim
Domy Pomocy Społecznej
Wypełnij ankietę
ISO dla Obszarów Metropolitalnych
Wspieramy niepełnosprawnych
Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa
Związek Powiatów Polskich

Projekt Norweski

Szkoła Młodych Ratowników
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce
Modernizacja bazy dydaktycznej
Już dzisiaj - urzędy jutra w Małopolsce
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Przebudowa i modernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej
Poprawa płynności ruchu w centrum Myślenic poprzez przebudowę skrzyżowań dróg powiatowych K 1935 i K 1967 na rondo
Imprezy kulturalne i sportowe
Tytuł Honorowy
Inwestycje drogowe dofinansowane zewnętrznie
Kwalifikacja Wojskowa
Zagrożenia kryzysowe
Obowiązki korzystających ze środowiska
Budujemy Sportową Polskę
PGNiG
Małopolska Chmura Edukacyjna
zajecia_dodatkowe_zso

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 2
Artykułów: 4352
Adresów: 22

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości
Free Joomla Templates