JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest sobota, 16 lutego 2019 r. 47 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych Drukuj Email
07.01.2019.
Serdecznie zapraszamy na Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych, który odbędzie się 20 stycznia 2019r. o godz 15:00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach, ul. Szkolna 43.   
 
Nowe zasady korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej Drukuj Email
02.01.2019.

Zmieniona ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej ( tekst jednolity Dz. U z 2017 poz. 2030 z późn. zm) wprowadziła wiele udogodnień w dostępie do pomocy prawnej.

Obowiązująca dotychczas ustawa gwarantowała dostęp do usług prawniczych jedynie ściśle określonej grupie osób, które nie miały możliwości uzyskania profesjonalnej pomocy prawnej ze względu na swój status materialny lub sytuację życiową. Od 1 stycznia 2019 r. następuje poszerzenie katalogu osób uprawnionych w taki sposób że uprawniona będzie każda osoba fizyczna, która złoży pisemne oświadczenie o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Czytaj całość
 
Edukacja, zdrowie, drogi oraz polityka społeczna - to nadal priorytety Powiatu Drukuj Email
31.12.2018.
Rada Powiatu Myślenickiego przyjęła uchwałę budżetową na 2019 rok - Ten budżet to kontynuacja polityki rozwoju, którą Powiat skutecznie prowadzi od wielu już lat. Edukacja, zdrowie, bezpieczne i nowoczesne drogi oraz polityka społeczna to nadal priorytety Powiatu – mówił w czasie ostatniej sesji starosta Józef Tomal. Dochody Powiatu w roku 2019 wynoszą ponad 122,4 mln złotych, z kolei wydatki zaplanowane są na poziomie ponad 128,4 mln. Mimo deficytu Powiat jest w dobrej kondycji finansowej dzięki oszczędnej polityce w poprzednich latach i aktywności w pozyskiwaniu dodatkowych źródeł finansowania ważnych zadań – tłumaczy starosta.
Czytaj całość
 
Konkurs - Małopolska Nagroda Rynku Pracy 2019 Drukuj Email
31.12.2018.

Ruszyła 3. edycja Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy. Do 11 stycznia 2019 roku można zgłaszać kandydatów w kategoriach Osobowość Rynku Pracy i Małopolski Pracodawca Roku. Organizatorami konkursu są Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

Celem nagrody jest promowanie osób inicjujących przedsięwzięcia wspierające rynek pracy województwa małopolskiego i rozwój zawodowy Małopolan oraz pracodawców inwestujących w pracowników i sprzyjających godzeniu życia zawodowego z prywatnym.

Czytaj całość
 
IV SESJA VI KADENCJI RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO Drukuj Email
27.12.2018.

PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO INFORMUJE, ŻE W DNIU 28 GRUDNIA 2018 ROKU /PIĄTEK/ O GODZ. 13.00 W BUDYNKU STAROSTWA POWIATOWEGO W MYŚLENICACH PRZY UL. MIKOŁAJA REJA 13 ODBĘDZIE SIĘ IV SESJA VI KADENCJI RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO.

Czytaj całość
 
III sesja Rady Powiatu Myślenickiego Drukuj Email
21.12.2018.
Podczas sesji 21 grudnia br. radni podjęli m.in. uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat i kosztów związanych z usuwaniem i przechowywaniem pojazdów na parkingu strzeżonym na terenie Powiatu Myślenickiego, zmiany Uchwały Budżetowej Powiatu Myślenickiego na rok 2018 oraz w wieloletniej prognozy finansowej, a także uchwałę w sprawie przyjęcia Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w Powiecie Myślenickim na lata 2019 – 2021 oraz wyrażenia woli przystąpienia przez Powiat Myślenicki do realizacji programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod nazwą „Program Wyrównywania Różnic Między Regionami III” w 2019 roku .
Czytaj całość
 
Powiat dofinansował zakup samochodu dla Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach Drukuj Email
20.12.2018.

Dziś uroczyście przekazano samochód myślenickiej policji. Jego zakup został dofinansowany również przez Powiat Myślenicki, który przekazał środki finansowe na fundusz wsparcia policji.

W lipcu br. podczas Powiatowych Obchodów Święta Policji, Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach insp. Maciej Kubiak na podstawie uchwały Rady Powiatu Myślenickiego  otrzymał od władz Powiatu „okolicznościowy czek” na kwotę 21 250 zł - przeznaczony na dofinansowanie zakupu samochodu dla Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

Czytaj całość
 
Platforma Agro-Market24 Drukuj Email
18.12.2018.
Pragniemy poinformować o nowoczesnej platformie Agro-Market24, skierowanej głównie do producentów rolnych. Portal umożliwia dodawanie bezpłatnych ogłoszeń, przeglądanie ogłoszeń rolniczych, sprawdzanie cen produktów rolnych, a co najważniejsze znalezienie potencjalnych odbiorców na swoje produkty rolne na rynku krajowym oraz międzynarodowym.
Czytaj całość
 
Myślenicki model interwencji kryzysowej Drukuj Email
18.12.2018.

O tym, jak organizować interwencję kryzysową, aby pomoc była skuteczna można przeczytać w Dzienniku Warto Wiedzieć, w wywiadzie z Sylwią Michalec-Jękot, dyrektorem Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach. Więcej na:

http://www.prometeusz.myslenicki.pl/oikip/myslenicki-model-interwencji-kryzysowej.html

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 2114

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 3
Artykułów: 4852
Adresów: 22

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
Free Joomla Templates