JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest sobota, 24 sierpnia 2019 r. 236 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Drukuj Email
12.06.2019.

Biuro Rady i Zarządu Powiatu zawiadamia, że zgodnie z decyzją Przewodniczących Komisji w dniu :

  • 18 czerwca 2019 roku /wtorek/ o godz. 14.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Myślenicach przy ul. M. Reja 13 (sala obrad) odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej.
Czytaj całość
 
Edukacja prawna w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Myślenickiego Drukuj Email
12.06.2019.

Realizując zadania z zakresu edukacji prawnej, wynikającej z ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Myślenickiego przeprowadzono na przełomie maja i czerwca br. cykl spotkań edukacyjnych w formie wykładów dla młodzieży szkolnej.

Celem spotkań edukacyjnych było zwiększenie świadomości prawnej młodzieży, uświadomienie młodzieży ich praw i obowiązków, zapoznanie jej z zasadami porządku prawnego oraz przedstawienie konsekwencji wynikających z nieznajomości prawa. Ponadto celem było przekazanie wiedzy o podstawowych instytucjach prawa i wykorzystanie tej wiedzy w życiu codziennym.

Uczestnikami spotkań byli uczniowie szkół ponadpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Myślenicki.

Czytaj całość
 
Jak przetrwać upały Drukuj Email
11.06.2019.
 
Ogłoszenie Drukuj Email
11.06.2019.

Działając zgodnie z Zarządzeniem Nr 65/2019 Starosty Myślenickiego z dnia 11 czerwca 2019 r. w sprawie skrócenia czasu pracy na okres upałów – Starostwo Powiatowe w Myślenicach informuje, iż w okresie od dnia 12 czerwca 2019 r. do dnia 17 czerwca 2019 r. Starostwo czynne będzie w godzinach od 7.00 do 14.00.

Za utrudnienia przepraszamy.

/-/ Józef Tomal
Starosta Myślenicki

 
Jubileusz 20-lecia Powiatu Myślenickiego Drukuj Email
10.06.2019.
Z okazji Jubileuszu ks. Proboszcz Zdzisław Balon, na obiekcie sportowym LKS „Orzeł” w Myślenicach, odprawił polową mszę świętą. Starosta myślenicki Józef Tomal podziękował wszystkim za przybycie, witając mieszkańców i zaproszonych gości. W uroczystości wzięli udział m.in.: radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Bisztyga, radni Powiatu Myślenickiego na czele z przewodniczącym Tadeuszem Żabą, wicestarosta Andrzej Pułka, członkowie Zarządu Powiatu: Rafał Kudas, Bolesław Pajka, Krzysztof Trojan, sekretarz Powiatu Mieczysław Kęsek, skarbnik Powiatu Maria Niżnik, burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu, przedstawiciele służb: policji i straży, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, pracownicy Starostwa oraz mieszkańcy.
Czytaj całość
 
Majka Days Drukuj Email
10.06.2019.

Dobczycach odbyła się III edycja imprezy „Majka Days”. Powiat Myślenicki wsparł finansowo organizację tej wyjątkowej imprezy (której patronował Rafał Majka), przeznaczając 10 tys.złotych na działania promocyjno-marketingowe.

W sobotę 8 czerwca br. w miejscowości Kornatka ruszyła tzw. czasówka (11 km – jazda indywidualna na czas), w której udział wzięło 154 zawodników. Podczas startu byli oni dopingowani przez kibiców oraz Burmistrza Dobczyc Tomasza Susia i Starostę Myślenickiego Józefa Tomala.

Czytaj całość
 
Komunikat Drukuj Email
10.06.2019.

Informujemy, że IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach, dla 17 powiatów woj. małopolskiego w tym dla powiatu myślenickiego.

Ostrzeżenie obowiązuje od dnia 10.06.2019 godz. 12.00 do 12.06.2019 do godz. 20.00.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego powiatu o zachowanie szczególnej ostrożności podczas upałów.

Treść ostrzeżenia

 
Finał V Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy Drukuj Email
10.06.2019.
4 czerwca w budynkach Zespołu Szkół w Dobczycach odbył się finał Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy. Etap organizowany był dla wszystkich szczebli edukacyjnych jednocześnie, tj. szkół podstawowych, gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych przy szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych. „To już piąte nasze spotkanie – rocznica zawodów, cieszę się, że co roku jest nas więcej, a zawody, dzięki profesjonalizmowi osób, które układają scenariusze scenek, są coraz ciekawsze” – podkreśliła Małgorzata Bajer – inicjator tego wydarzenia, Kierownik Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia w Myślenicach.
Czytaj całość
 
Zagłosuj na inwestycje zrealizowane w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Myślenicach Drukuj Email
05.06.2019.

Trwa głosowanie internautów w Finale Konkursu ,,Modernizacja Roku 2018”

W związku z udziałem w Finale Konkursu „Modernizacja Roku 2018”, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie przedsięwzięć budowlanych ukończonych w roku 2018, zapraszamy mieszkańców Powiatu Myślenickiego do udziału w głosowaniu internetowym XXIII Edycji Konkursu na projekty - modernizacje zrealizowane w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Myślenicach:

  1. Zaprojektowanie i przebudowa oraz modernizacja pomieszczeń Oddziału Chirurgii Ogólnej SPZOZ w Myślenicach,
  2. Zaprojektowanie i przebudowa oraz modernizacja pomieszczeń Oddziału Zakaźnego SPZOZ w Myślenicach.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 2246

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 4
Artykułów: 5007
Adresów: 22

Gościmy

Free Joomla Templates