JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest czwartek, 23 listopada 2017 r. 327 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Drukuj Email
23.10.2017.

Biuro Rady i Zarządu Powiatu zawiadamia, że zgodnie z decyzją Przewodniczących Komisji w dniu :

  • 30 października 2017 r. /poniedziałek/ o godz. 12.30 w sali obrad budynku Starostwa Powiatowego Myślenicach przy ulicy M. Reja 13 odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu, Finansów i Mienia Powiatu.
Czytaj całość
 
Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego Drukuj Email
19.10.2017.

W dniu 16 października 2017 roku na zaproszenie Wiceprzewodniczącego Konwentu Józefa Tomala odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego.

Obrady rozpoczęły się od wystąpienia Pani Katarzyny Liszka - Michałka – przedstawiciela Biura Związku Powiatów Polskich, która w swojej prezentacji przedstawiła główne założenia projektu ustawy o finansowaniu zadań oświatowych oraz zmiany w ustawie – Karta Nauczyciela.

Czytaj całość
 
Trwają bezpłatne szczepienia Drukuj Email
18.10.2017.

Przypominamy o możliwości zaszczepienia dzieci zamieszkujących Gminę Wiśniowa, Dobczyce i Tokarnia przeciwko meningokokom typu C, które mogą wywoływać sepsę. Dla dzieci jest to szczególnie niebezpieczna choroba, ponieważ może doprowadzić do ciężkich powikłań a nawet do śmierci. Adresy przychodni, w których wykonywane są szczepienia wraz z kontaktem telefonicznym znajdą Państwo na plakacie, w przychodniach realizujących program oraz w Wydziale Promocji i Ochrony Zdrowia pod nr: 12 372 76 60.

 
Bicie rekordu w uciskach w SP nr 2 w Myślenicach Drukuj Email
17.10.2017.
W związku z tym, iż edukacja i promocja pierwszej pomocy mieści się wśród wieloletnich programów Powiatu Myślenickiego związanych z profilaktyką chorób cywilizacyjnych, Powiat Myślenicki wspiera wszelkie inicjatywy dotyczące popularyzacji postaw z zakresu pierwszej pomocy i utrwalania wiedzy i umiejętności z tego zakresu. Powiat Myślenicki, na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach, kolejny raz włączył się w akcję bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), do której udziału przystąpili po raz kolejny uczniowie i nauczyciele tej szkoły. 16 października br. organizacje działające na rzecz pierwszej pomocy z terenu powiatu myślenickiego kolejny raz zjednoczyły się, by szerzyć ideę pierwszej pomocy.
Czytaj całość
 
Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Drukuj Email
17.10.2017.

Przyjdź 4 listopada zrobić bezpłatne badanie w mammobusie przy gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej, Wiśniowa 320.

Niespełna 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia ( lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Czytaj całość
 
Nagrody Starosty Myślenickiego dla nauczycieli Drukuj Email
16.10.2017.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uhonorowano nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych i placówek prowadzonych przez Powiat Myślenicki. Podczas uroczystego spotkania w starostwie w dniu 13 października br. trzynaścioro nauczycieli otrzymało Nagrodę Starosty Myślenickiego za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej oraz za zaangażowanie w rozwój edukacji w naszym powiecie.

Nagrody dla wyróżniających się pedagogów wręczyli: starosta myślenicki Józef Tomal, wicestarosta Tomasz Suś, w obecności Anny Róg Prezesa Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Myślenicach oraz Jana Wójcika kierownika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w myślenickim Starostwie. Uroczystość była okazją do złożenia podziękowań wyróżnionym nauczycielom za pracę dydaktyczną, trud wkładany w wychowanie młodzieży i zaangażowanie w podnoszenie jakości powiatowej oświaty.

Czytaj całość
 
Prymus 2017 w rękach laureatów Drukuj Email
16.10.2017.

Starosta Józef Tomal wraz z Wicestarostą Tomaszem Susiem wyróżnili najlepszych uczniów ze szkół Powiatu Myślenickiego. W nagrodę otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Rekordzistą jest Antoni Buczek z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Myślenicach, który Prymusa otrzymał po raz trzeci z rzędu!

Uhonorowanie najlepszych uczniów powiatu stało się tradycją, która będzie kontynuowana w kolejnych latach. Oczywiście młodzież uczy się przede wszystkim dla siebie, dla własnego rozwoju, ale przez późniejszą pracę przyczynia się również do rozwoju regionu i Polski, warto by do tego zadania była przygotowana jak najlepiej – mówi Starosta Tomal.

Czytaj całość
 
Modernizacja ulicy Słonecznej Drukuj Email
13.10.2017.

Ulica Słoneczna w Myślenicach na odcinku pomiędzy rondem na ul. Kazimierza Wielkiego, a przełączką obu jezdni ul. Słowackiego od kilku lat przejęła rolę centrum handlowego Myślenic. Tam usytuowany jest dworzec autobusów i busów, który zapewnia mieszkańcom komunikację z Krakowem oraz ościennymi miejscowościami powiatu, a uczniom dojazd do i ze szkoły. Przy ulicy Słonecznej znajduje się również nowe centrum usługowo-handlowe Myślenic, stolicy ponad 125 tys. Powiatu.

To jedna z najczęściej wykorzystywanych ulic miasta i powiatu, jeżdżą po niej mieszkańcy, klienci okolicznych sklepów oraz przedsiębiorcy, w tym samochody ciężarowe i tiry dostarczające towar do dwóch galerii - mówi o ulicy Słonecznej Starosta Józef Tomal . Ten remont był konieczny i mieszkańcy od dawna na niego czekali, a specyfiką remontów drogowych nie tylko w Powiecie Myślenickim, ale na całym świecie jest to, że przynoszą one chwilowe, przejściowe utrudnienia w ruchu i funkcjonowaniu okolicznych sklepów i instytucji.

Czytaj całość
 
Komunikat Drukuj Email
12.10.2017.

Komunikat w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu ,,Programu współpracy Powiatu Myślenickiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018”.

Zarząd Powiatu Myślenickiego informuje, że w dniach 13 października – 19 października 2017 r. przeprowadzone zostaną konsultacje projektu ,,Programu współpracy Powiatu Myślenickiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018”. Celem konsultacji będzie poznanie uwag i opinii do projektu Programu w dziedzinach dotyczących działalności statutowej Państwa organizacji oraz wypracowanie wspólnego stanowiska co do dalszej współpracy w roku 2018.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 1800
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Powiat Myślenicki czwarty w Polsce w Rankingu Powiatów!
Województwo Małopolskie
Portal Edukacyjny
Załatw sprawę w urzędzie
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej
Działania Samorządu Powiatowego - biuletyn
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży E-Elektryczno-Elektronicznej przy Zespole Szkół w Dobczycach
Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży mechanicznej i górniczo-hutniczej (M) przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach
E - usługi w informacji przestrzennej w Powiecie Myślenickim
Domy Pomocy Społecznej
Wypełnij ankietę
ISO dla Obszarów Metropolitalnych
Wspieramy niepełnosprawnych
Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa
Związek Powiatów Polskich

Projekt Norweski

Szkoła Młodych Ratowników
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce
Modernizacja bazy dydaktycznej
Już dzisiaj - urzędy jutra w Małopolsce
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Przebudowa i modernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej
Poprawa płynności ruchu w centrum Myślenic poprzez przebudowę skrzyżowań dróg powiatowych K 1935 i K 1967 na rondo
Imprezy kulturalne i sportowe
Tytuł Honorowy
Inwestycje drogowe dofinansowane zewnętrznie
Kwalifikacja Wojskowa
Zagrożenia kryzysowe
Obowiązki korzystających ze środowiska
Budujemy Sportową Polskę
PGNiG
Małopolska Chmura Edukacyjna
zajecia_dodatkowe_zso
Realizacja zajęć dodatkowych podnoszących kompetencje kluczowe uczniów ZSO w Myślenicach przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii komunikacyjnych - edycja II

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 2
Artykułów: 4466
Adresów: 22

Gościmy

Free Joomla Templates