JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest sobota, 24 sierpnia 2019 r. 236 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Konkurs Moja SMART wieś Drukuj Email
12.07.2019.

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie „Moja SMART wieś”.

Cel konkursu: Poszukujemy pomysłów i inicjatyw, które poprawiają jakość życia na wsi. Czekamy na opisy rozwiązań, w których wykorzystano nowoczesne technologie, między innymi w zakresie edukacji, usług społecznych, zdrowia, transportu, energii, handlu, czy też gospodarki odpadami. Jednak zakres tematyczny nie jest ograniczony wyłącznie do wskazanych dziedzin. Liczymy również na opisy wszelkich innych inicjatyw, które sprawiły, że dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii Państwa wieś stała się bardziej przyjazna.


Czytaj całość
 
E-recepta  kolejny krok w cyfryzacji ochrony zdrowia Drukuj Email
12.07.2019.

Podczas szkoleń Zespół Wdrożeń CSIOZ przedstawi funkcjonowanie e-recepty oraz proces podłączenia do platformy P1 (e-zdrowie). W trakcie spotkań odpowie również na pytania dotyczące nadchodzących zmian, a także opowie o funkcjonalnościach Internetowego Konta Pacjenta (IKP) oraz trwającym pilotażu e-skierowania.

Pierwszy etap wdrożenia e-recepty jest już zakończony. Wszystkie apteki i punkty apteczne zostały podłączone do platformy e-zdrowie (P1). Wśród pacjentów wzrasta świadomość i zainteresowanie e-receptą oraz bezpłatną aplikacją MZ – Internetowym Kontem Pacjenta.

Czytaj całość
 
Kampania "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" Drukuj Email
12.07.2019.

Rusza akcja Wojskowe Wyzwanie.

Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych? Masz ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia? Jeśli tak – to czekamy właśnie na Ciebie.

Już 20 lipca, Kraków, Wrocławska 82 (6 Brygada Powietrzno-Desantowa w Krakowie) - Regulamin Organizacji Kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" 20 lipca 2019r. - 6BPD: http://6bpd.wp.mil.pl/pl/1_409.html


Czytaj całość
 
100 litrów krwi na 100-lecie Policji Drukuj Email
04.07.2019.

Akcja krwiodawstwa pod hasłem „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” organizowana jest w całym kraju w związku z obchodami 100 rocznicy powstania Policji. Na terenie województwa małopolskiego potrwa ona do końca lipca. Również myślenicka Policja przyłącza się do tej akcji.

Krew może oddać każda osoba, która czuje się zdrowa, nie chorowała na żółtaczkę, waży co najmniej 50 kg, ukończyła 18 lat i nie przekroczyła 65. W Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach (świetlica), przy ul. Jagiellońskiej 1 akcja będzie prowadzona w godz. od 8.00 do 12.00. Ponadto, można zgłosić się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Myślenicach - oddziału terenowego znajdującego się w Szpitalu w Myślenicach lub RCKiK w Krakowie, ul. Rzeźnicza 11 bądź pozostałych oddziałów terenowych w: Bochni, Chrzanowie, Gorlicach, Krakowie Nowej Hucie, Limanowej, Nowym Sączu, Nowym Targu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej, Tarnowie, Wadowicach, Wieliczce i Zakopanem. Przy rejestracji należy koniecznie poinformować, że krew oddaje się w związku z akcją „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” (indywidualny nr akcji dostępny na terenie całego województwa małopolskiego: K139).

Czytaj całość
 
Informacja Drukuj Email
02.07.2019.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego Starosty Myślenickiego, informuje że w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które wystąpiły w dniu wczorajszym na terenie powiatu myślenickiego odnotowano około 30 zdarzeń. W wyniku silnego, porywistego wiatru uszkodzony został dach budynku mieszkalnego i dach budynku niezamieszkałego. Odnotowano wiele powalonych drzew na posesjach i na drogi gminne i powiatowe. W usuwaniu skutków wczorajszej wichury brały udział zastępy z PSP w Myślenicach oraz 15 zastępów OSP z terenu powiatu myślenickiego. Obecnie wszystkie miejscowe zagrożenia zostały usunięte. Sytuacja pogodowa ustabilizowała się i obecną chwilę na terenie powiatu myślenickiego nie obowiązują żadne ostrzeżenia meteorologiczne.

PCZK Starosty Myślenickiego

 
Ogłoszenie Drukuj Email
01.07.2019.

Działając zgodnie z Zarządzeniem Nr 74/2019 Starosty Myślenickiego
z dnia 01 lipca 2019 r. w sprawie skrócenia czasu pracy na okres upałów – Starostwo Powiatowe w Myślenicach informuje,
iż w dniu 01 lipca 2019r. Starostwo czynne będzie w godzinach od 8.00 do 14.00.

Za utrudnienia przepraszamy.

/-/ Rafał Kudas
Wicestarosta Myślenicki

 
Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie Drukuj Email
28.06.2019.

Zapraszamy Seniorów z Powiatu Myślenickiego na spotkanie w Starostwie

Szanowni Seniorzy z Powiatu Myślenickiego,

we wtorek 16 lipca 2019 r. od godz. 9.00 do 11.00 zapraszamy Państwa do Starostwa Powiatowego w Myślenicach (ul. M. Reja 13) na myślenicką odsłonę ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Spotkanie z Seniorami w myślenickim Starostwie obejmuje część wykładową (na Sali obrad Starostwa) + serwis rowerowy (namiot serwisowy na parkingu z tyłu budynku Starostwa). Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Zachęcamy do przyjazdu rowerem, zapraszając na bezpłatny jego przegląd oraz doposażenie w światła i odblaski.

Czytaj całość
 
XX Myślenickie Spotkania Integracyjne Drukuj Email
27.06.2019.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie od 20 lat organizuje Myślenickie Spotkanie Integracyjne. – To impreza, której celem jest wspólna zabawa osób pełno i niepełnosprawnych, możliwość poznania się, a przede wszystkim okazja by pokazać, że niepełnosprawność nie jest powodem do żadnego wstydu. – mówił Starosta Józef Tomal.
Czytaj całość
 
Powiat Myślenicki i PFRON finansują nowy samochód dla niepełnosprawnych Drukuj Email
27.06.2019.
- Cieszę się, że przy wsparciu PFRON udało się nam pozyskać środki w wysokości 80 tysięcy złotych na zakup nowego mikrobusu dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Harbutowicach – mówił starosta myślenicki Józef Tomal po podpisaniu Umowy na realizację projektów w ramach „Programu wyrównywania szans między regionami III”, którą w imieniu Powiatu, przy kontrasygnacie skarbnik, podpisał także wicestarosta myślenicki Rafał Kudas. Powiat Myślenicki zabezpieczył wkład własny w wysokości ponad 40 tysięcy złotych na to zadanie.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 2246

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 4
Artykułów: 5007
Adresów: 22

Gościmy

Free Joomla Templates