JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2019 r. 115 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Nadal wśród najlepszych. Tomal: mamy powody do dumy! Drukuj Email
05.04.2019.
Powiat Myślenicki znalazł się w gronie najlepiej rozwijających się Powiatów w Polsce. Należy również dodać, że wyróżnienie to otrzymujemy w kategorii największych powiatów – powyżej 120 tys. mieszkańców. Co ciekawe Starosta Józef Tomal jest jedynym w historii naszego powiatu starostą, który odbierał to prestiżowe wyróżnienie. I to aż siedem razy. Jednak jak sam przyznaje: To nasz wspólny sukces samorządowców i mieszkańców. My jako Zarząd i Rada Powiatu staramy się tworzyć dobre warunki i klimat do rozwoju, z którego jak widać korzystają mieszkańcy i przedsiębiorcy. Mamy powody do dumy!
Czytaj całość
 
Znamy już zwycięzców zawodów matematycznych Drukuj Email
03.04.2019.

Powiat od wielu lat wspiera zawody matematyczne, organizowane przez Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, które co roku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół ponadpodstawowych – powiedział podczas gali wręczenia nagród laureatom wicestarosta Andrzej Pułka.

           

Czytaj całość
 
Nagrody Starosty w dziedzinie kultury i sportu Drukuj Email
02.04.2019.
Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Myślenicach informuje, że jak co roku przyznawane są nagrody za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym oraz nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Czytaj całość
 
Powiatowy program profilaktyki próchnicy jeszcze bardziej dostępny Drukuj Email
02.04.2019.

Inicjatywa wnioskowania o środki do Programu Ministerstwa Zdrowia na otwarcie kolejnego szkolnego gabinetu stomatologicznego, powstała w Wydziale Promocji i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Myślenicach. Jednak bez wspólnego działania władz gminy Sułkowice (poprzednich i obecnych), zakładu stomatologicznego oraz dyrekcji szkoły w Rudniku nie udało by się uruchomić tego nowoczesnego, świetnie wyposażonego gabinetu stomatologicznego w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku.

Czytaj całość
 
Światowy poziom w powiatowym szpitalu Drukuj Email
01.04.2019.

Prawie 38 mln zł to koszt inwestycji, które na przestrzeni 10 lat pozwoliły zmienić oblicze naszego szpitala. Nowoczesny sprzęt, zmodernizowane oddziały podnoszą standardy i komfort leczenia pacjentów – powiedział Starosta Józef Tomal.

Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Zakaźnego, to kolejny etap prowadzonej od 2009 roku gruntownej modernizacji myślenickiego szpitala: chirurgia urazowo-ortopedyczna, blok porodowy i oddział ginekologiczno-położniczy, lądowisko dla śmigłowców, pulmonologia, blok operacyjny, oddział dziecięcy, analityka i medycyna pracy, a w lutym oddany do użytku pacjentów oddział chirurgii ogólnej – wszystkie one zyskały w ostatnich latach nowy wygląd oraz nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną.

Czytaj całość
 
Jak pomóc Gminie Raciechowice  narada w Starostwie Drukuj Email
01.04.2019.

Kto ma być solidarni jak nie my, samorządowcy - mówił Józef Tomal otwierając spotkanie z Burmistrzami i Wójtami gmin powiatu myślenickiego – Pamiętam, gdy to nasz powiat otrzymywał, po powodzi, pomoc od partnerskiego Powiatu Bełchatowskiego.

Z inicjatywy Starosty, włodarze Gmin spotkali się z Zarządem Powiatu, aby rozmawiać o ciężkiej sytuacji Gminy Raciechowice.

Czytaj całość
 
Starosta Józef Tomal: Skala potrzeb jest ogromna. Dobrze, że działa Betania. Drukuj Email
25.03.2019.
Niesienie pomocy innym ludziom jest sensem istnienia takich organizacji, jak popularna Betania - Parafialny Zespół Caritas w Myślenicach, która działa na rzecz ubogich, samotnych i chorych już 25 lat. To właśnie z okazji tego Jubileuszu Starosta Myślenicki przekazał na dalsze działanie i rozwój Betanii 10.000 zł.
Czytaj całość
 
Ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie Drukuj Email
25.03.2019.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myślenicach informuje, że w dniach od 4 do 13 kwietnia 2019 roku, na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
Czytaj całość
 
Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz edukacja prawna Drukuj Email
22.03.2019.


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 2168

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 3
Artykułów: 4918
Adresów: 22

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości
Free Joomla Templates