JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Data pl v0.2 - by KESS Dzisiaj jest wtorek, 29 czerwca 2016 r. 180 dzień roku
Aktualności
Aktualności
Zaszczep swoje dziecko przeciwko sepsie! Drukuj Email
28.06.2016.

Ważnym wieloletnim programem Powiatu Myślenickiego, kontynuowanym nieprzerwanie od 2008 r. jest Program szczepień ochronnych przeciwko meningokokom typu C, wywołującym sepsę. Dla dzieci jest to szczególnie niebezpieczna choroba, ponieważ może doprowadzić do ciężkich powikłań a nawet śmierci. Warto zaznaczyć, że szczepienia przeciw meningokokom typu C nie są objęte refundacją, ale od 2005 r. wpisano je jako zalecane w Programie Szczepień Ochronnych. Przed rokiem 2008 miały miejsce groźne zakażenia bakterią menigokokową na terenie Powiatu, w tym niestety również zakończone śmiercią. Od czasu rozpoczęcia szczepień, nie zdarzył się taki przypadek. Program posiada pozytywną ocenę Agencji Oceny Technologii Medycznej i Taryfikacji, która uznała, że dotyczy on istotnego problemu zdrowotnego, jakim jest inwazyjna choroba meningokokowa.

Czytaj całość
 
Rada udzieliła Zarządowi Powiatu absolutorium za rok 2015 Drukuj Email
28.06.2016.
W dniu 23 czerwca 2016 r. pod przewodnictwem Tadeusza Żaby odbyła się XXIII sesja Rady Powiatu Myślenickiego.

Najważniejszym punktem sesji było udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu za rok poprzedni. Skarbnik Powiatu Maria Niżnik przedstawiła sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu w Myślenicach za rok 2015 wraz z pozytywną opinią RIO do tego sprawozdania. Skarbnik Powiatu Maria Niżnik poinformowała Radę, że dochody budżetu Powiatu na dzień 31.12.2015 r. zostały wykonane w kwocie 95 795 277,03 zł, wydatki zostały wykonane w kwocie 94 664 375,69 zł. Na dzień 31.12.2015 zrealizowano rozchody w wysokości 3 698 681, 76 zł, przychody wyniosły 7 479 407,83 zł. W budżecie powiatu wystąpiła nadwyżka w wysokości 1 130 901, 34 zł.

Czytaj całość
 
Nagrody Starosty w dziedzinie kultury i sztuki oraz sportu wręczone Drukuj Email
28.06.2016.

Doceniając zasługi osób, zespołów i różnego rodzaju podmiotów w dziedzinie kultury oraz sportu, Zarząd Powiatu Myślenickiego co roku przyznaje nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki oraz sportu.

Nagrody w dziedzinie kultury otrzymali wybitni twórcy, artyści, zespoły, organizatorzy i promotorzy działalności kulturalnej, popularyzatorzy kultury oraz podmioty, prowadzące działalność kulturalną. Nagrody w dziedzinie sportu za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym otrzymali zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi. Przyznano łączną kwotę nagrodzonym w wysokości 48 tys. zł. Starosta Myślenicki Józef Tomal wraz z członkami zarządu oraz radnymi powiatowymi, pogratulował nagrodzonym i życzył dalszych sukcesów.

Czytaj całość
 
Oddaj głos na projekt w BudżecieObywatelskim Województwa Małopolskiego Drukuj Email
27.06.2016.

Rozpoczęło się głosowanie mieszkańców Małopolski na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Małopolanie, którzy ukończyli 16 rok życia mogą – do dnia 6 lipca – wybrać spośród 152 zadań najlepsze ich zdaniem pomysły. Zwycięskie projekty zrealizuje Województwo Małopolskie.

Małopolski Budżet Obywatelski to przedsięwzięcie pionierskie, jeszcze żaden samorząd nie realizował budżetu obywatelskiego na tak szeroką skalę. Standardy partycypacji społecznej wymagają, aby w proces głosowania zaangażowana była jak najliczniejsza grupa mieszkańców regionu.

Czytaj całość
 
Zaproszenie do projektu Małopolskie NGO  rozwój i współpraca Drukuj Email
21.06.2016.

Federacja Małopolska Pozarządowa rozpoczyna realizację projektu „Małopolskie NGO - rozwój i współpraca", który ma na celu poprawę jakości i skuteczności działań małopolskich organizacji pozarządowych na rzecz społeczności lokalnych.

Projekt realizowany jest na terenie Województwa Małopolskiego i współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Integracji Społecznej 2014-2020 (FIO) w okresie lipiec-grudzień 2016.

Czytaj całość
 
Myślenickie Spotkania Integracyjne Drukuj Email
20.06.2016.

Już po raz siedemnasty Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało na Zarabiu Myślenickie Spotkania Integracyjne, aby zintegrować osoby niepełnosprawne z terenu powiatu myślenickiego ze społecznością naszego regionu.

Współorganizatorami Spotkania Integracyjnego były: Domy Pomocy Społecznej z terenu powiatu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sułkowicach i w Lubniu, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Myślenicach, Dobczycach i Harbutowicach. Tegoroczna impreza, jak co roku, miała plenerowy i piknikowy charakter. Spotkania odbyły się dniu 15 czerwca br. w Myślenicach na Zarabiu przy "BANDEROZIE". Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: starosta myślenicki Józef Tomal i Piotr Gofroń dyrektor PCPR w Myślenicach.

Czytaj całość
 
Większy parking Starostwa myślenickiego przy ul. Kazimierza Wielkiego 5 Drukuj Email
20.06.2016.

Wychodząc naprzeciw potrzebom zmotoryzowanych interesantów Starostwa Powiatowego w Myślenicach rozbudowano parking przed budynkiem urzędu przy ul. K. Wielkiego 5.

Zakres prac na parkingu objął wykonanie 469,6 m² nowej nawierzchni z kostki brukowej. Wydzielono i oznakowano stanowiska postojowe. W wyniku rozbudowy parkingu powstały dodatkowe miejsca parkingowe. Obecnie parking składa się z 21 ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Parking jest bezpłatny dla wszystkich osób załatwiających sprawy w Starostwie.

Czytaj całość
 
Powołania dyrektorów powiatowych szkół i poradni Drukuj Email
20.06.2016.

Komisja Konkursowa powołana przez Zarząd Powiatu Myślenickiego dokonała wyboru kandydatów na stanowiska dyrektorów w dwóch szkołach ponadgimnazjalnych oraz poradni, dla których organem prowadzącym jest Powiat Myślenicki.

Czytaj całość
 
Delegacja Norweska z wizytą w Powiecie Myślenickim Drukuj Email
16.06.2016.
W ramach zorganizowanej przez Ministerstwo Zdrowia wizyty studyjnej delegacji norweskiej w naszym kraju, Powiat Myślenicki gościł 17 osób, w celu wymiany doświadczeń w zakresie planowania i wdrażania lokalnej polityki zdrowotnej. W środę 15.06.2016 r., w budynku Starostwa Powiatowego w Myślenicach odbyło się więc oficjalne spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Norweskiego Dyrektoriatu ds. Zdrowia, władz lokalnych i innych instytucji zajmujących się ochroną i promocją zdrowia w Norwegii oraz delegaci Ambasady Norweskiej w Warszawie i Ministerstwa Zdrowia. Spotkanie poprowadzili Starosta Myślenicki- Józef Tomal, Dyrektor SPZOZ w Myślenicach- Adam Styczeń oraz Kierownik Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego- Małgorzata Bajer.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 1463
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
POWIAT MYŚLENICKI NA 2. MIEJSCU W POLSCE !
Powiat Myślenicki wyróżniony Certyfikatem Europejskiego Rejestru Renomowanych
Województwo Małopolskie
Portal Edukacyjny
Załatw sprawę w urzędzie
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej
Działania Samorządu Powiatowego - biuletyn
Domy Pomocy Społecznej
Powiatowy Konkurs Papieski pt.
Wypełnij ankietę
ISO dla Obszarów Metropolitalnych
Wspieramy niepełnosprawnych
Prometeusz - Nadzieja - Pomoc - Zmiana
Związek Powiatów Polskich

Projekt Norweski

Szkoła Młodych Ratowników
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce
Modernizacja bazy dydaktycznej
Już dzisiaj - urzędy jutra w Małopolsce
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Przebudowa i modernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej
Poprawa płynności ruchu w centrum Myślenic poprzez przebudowę skrzyżowań dróg powiatowych K 1935 i K 1967 na rondo
Imprezy kulturalne i sportowe
Tytuł Honorowy
Inwestycje drogowe dofinansowane zewnętrznie
Kwalifikacja Wojskowa
Zagrożenia kryzysowe
Obowiązki korzystających ze środowiska
Budujemy Sportową Polskę
PGNiG
Małopolska Chmura Edukacyjna

Polecamy

Statystyka

Użytkowników: 2
Artykułów: 3969
Adresów: 22

Gościmy

Free Joomla Templates