JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Miasti i Gmina Myślenice Miasto i Gmina Dobczyce Miasto i Gmina Sułkowice Gmina Tokarnia Gmina Wiśniowa Gmina Lubień Gmina Pcim Gmina Raciechowice Gmina Siepraw Facebook - Powiat Myślenicki
Data pl v0.2 - by KESS Dzisiaj jest czwartek, 18 grudnia 2014 r. 352 dzień roku
Aktualności


 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach ogłasza stały nabór do realizowanego przez Powiat Myślenicki projektu Fenix - Na Skrzydłach Aktywności (Informacje szczegółowe)
Aktualności
III Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych rozstrzygnięty PDF Drukuj Email
17.12.2014.
W dniu 10 grudnia 2014 roku w sali widowiskowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyły się przesłuchania III Powiatowego Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych. Organizatorem wydarzenia był MOKiS oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Uczestników oceniano w trzech kategoriach: muzyka: zespoły muzyczne – soliści, teatr oraz taniec. Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: Agnieszka Słomka – reżyser, aktor, Zbigniew Morawski – muzyk, kierownik artystyczny MOKiS, Halina Dragosz- instruktor tańca.
Czytaj całość
 
Informacja PDF Drukuj Email
16.12.2014.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2014 r. (środa) Starostwo Powiatowe w Myślenicach czynne będzie w godzinach od 7.30 do 12.00 z przyczyn techniczno - organizacyjnych.

Kasy Urzędu Starostwa w dniach 24 grudnia 2014 r. i 31 grudnia 2014 r. czynne będą w godzinach od 7.30 do 10.30.

Za utrudnienia przepraszamy.

/-/ Józef Tomal
Starosta Myślenicki

 
Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy PDF Drukuj Email
16.12.2014.
Starosta Myślenicki działając na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2014r. poz. 518 z późn. zm.) ogłasza wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do dzierżawy:
Czytaj całość
 
Tu mieszkam tu zmieniam - głosuj! PDF Drukuj Email
15.12.2014.

Projekt napisany przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa zdobył grant Banku Zachodniego WBK, który przeznaczony zostanie na zakup tablic informacyjnych do centrum wsi. Mieszkańcy mają szansę na zdobycie dodatkowych środków na realizację projektu - wystarczy, że zagłosujemy na nich do 21 grudnia na stronie: http://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/granty/glosowanie.html wybierając region MAŁOPOLSKA z mapy, należy kliknąć w czerwony przycisk "wybieram" przy projekcie "Informacje są dobre - nowe tablice informacyjno-ogłoszeniowe w Głogoczowie".

Dziękujemy za każdy oddany głos!

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa www.glogoczow.pl Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

POLUB NASZ PROFIL: https://www.facebook.com/pages/glogoczowpl/164733403715925

 
Powiatowe ćwiczenia pk. "RABA 2014" PDF Drukuj Email
15.12.2014.
W dniu 11 grudnia 2014 roku pod przewodnictwem Wicestarosty Tomasza Susia odbyły się ćwiczenia systemu wykrywania i alarmowania Powiatu Myślenickiego Pk. "RABA 2014" przy udziale wszystkich gmin powiatu myślenickiego oraz współdziałających instytucji Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach, przedstawiciela Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myślenicach, Powiatowego Lekarza Weterynarii w Myślenicach, Przedstawiciela Małopolskiego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie oraz z udziałem przedstawiciela Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie z Wydziału Operacyjnego. Celem ćwiczeń była : organizacja systemu kierowania Obroną Cywilną na szczeblu powiatu i gminy , realizacja zadań z zakresu systemu wykrywania i alarmowania w tym ostrzegania i alarmowania o zagrożeniach.
Czytaj całość
 
Ogłoszenie o przetargu PDF Drukuj Email
09.12.2014.

Starosta Myślenicki ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa.

Czytaj całość
 
XII Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych PDF Drukuj Email
09.12.2014.

CHOINKA PRZY WIGILIJNYM STOLE

W sobotę 6 grudnia br. na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach odbył się XII Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych "Choinka przy wigilijnym stole". Uroczystego otwarcia dokonał starosta myślenicki Józef Tomal, który objął również patronat nad konkursem.

Licznie zgromadzonych gości przywitała Grażyna Pitala - kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, która przedstawiła również ideę, główne cele i przesłanie konkursu. Z radością zwróciła uwagę na udział w przeglądzie szkół ponadgimnazjalnych, co stało się możliwe dzięki wsparciu starostwa powiatowego. Szkoły, w których uczniowie dopiero kształcą się w technikum żywienia i usług gastronomicznych, mogą i to - jak się potem okazało - bardzo skutecznie stawać w szranki z doświadczonymi gospodyniami.

Czytaj całość
 
Ostrzeżenie o zanieczyszczeniu powietrza PDF Drukuj Email
08.12.2014.

Na podstawie danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

Rodzaj zanieczyszczenia:

Pył PM 10

Przewidywana wielkość zanieczyszczenia

Powyżej 300 µg/m3

Obszar

Małopolska południowo-zachodnia

Uwagi

Występuje ryzyko przekroczenia poziomu informowania dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 w powietrzu (200 µg/m3) oraz związanego z nim wysokiego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu.

Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza: dzieci i młodzież poniżej 25 roku życia, osoby starsze i w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego, chorzy na astmę, choroby alergiczne skóry i oczu, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu krwionośnego, osoby zawodowo narażone na działanie pyłów i innych zanieczyszczeń oraz osoby palące papierosy i bierni palacze, powinny podjąć następujące środki ostrożności:

  • unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni dla uniknięcia długotrwałego narażenia na podwyższone stężenia zanieczyszczeń,
  • ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni np. uprawianie sportu, czynności zawodowe zwiększające narażenie na działanie zanieczyszczeń,
  • osoby chore powinny zaopatrzyć się we właściwe medykamenty i stosować się do zaleceń lekarzy,
  • śledzić informacje na stronie www.malopolska.pl/powietrze o występujących przekroczeniach wartości dopuszczalnych stężeń zanieczyszczeń w powietrzu oraz o ryzyku wystąpienia takich przekroczeń.

Jednostki oświatowe (szkoły, przedszkola, żłobki) oraz opiekuńcze powinny ograniczyć długotrwałe przebywanie podopiecznych na otwartej przestrzeni dla uniknięcia narażenia na wysokie stężenia zanieczyszczeń.

Szpitale i przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej powinny być przygotowane na możliwość wystąpienia większej ilości przypadków nagłych (np. wzrost dolegliwości astmatycznych lub niewydolności krążenia) z powodu wystąpienia wysokich stężeń zanieczyszczeń.

 
Konkurs "Choinka przy Wigilijnym Stole" PDF Drukuj Email
05.12.2014.

Zapraszamy na XII Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych "Choinka przy Wigilijnym Stole" pod patronatem Starosty Myślenickiego Józefa Tomala.

Konkurs odbędzie się w dniu 6 grudnia br. w ZS im.A. Średniawskiego w Myślenicach.

Zapraszamy! Wstęp wolny !

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 1903
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Laureat rankingu Powiatów za 2013 rok
Powiat Myślenicki wyróżniony Certyfikatem Europejskiego Rejestru Renomowanych
Portal Edukacyjny
Załatw sprawę w urzędzie
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej
Działania Samorządu Powiatowego w 2013 roku
Domy Pomocy Społecznej
Powiatowy Konkurs Papieski pt.
Wypełnij ankietę
ISO dla Obszarów Metropolitalnych
Wspieramy niepełnosprawnych
Prometeusz - Nadzieja - Pomoc - Zmiana
Związek Powiatów Polskich
Projekt Norweski

Szkoła Młodych Ratowników
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce
Modernizacja bazy dydaktycznej
E-powiat, budowa Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, wsparciem dla administracji publicznej w powiecie myślenickim
Przebudowa i modernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej
Poprawa płynności ruchu w centrum Myślenic poprzez przebudowę skrzyżowań dróg powiatowych K 1935 i K 1967 na rondo
Imprezy kulturalne i sportowe
Tytuł Honorowy
Inwestycje drogowe dofinansowane zewnętrznie
Kwalifikacja Wojskowa
Zagrożenia kryzysowe
Obowiązki korzystających ze środowiska
Budujemy Sportową Polskę
PGNiG
Małopolska Chmura Edukacyjna

Polecamy

Statystyka

Artykułów: 3449

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
Free Joomla Templates